Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Rajdowe Mistrzostwa Świata we Włoszech i Portugalii przełożone

Reklama

czw., 03/26/2020 - 21:20 -- Anonim (niezweryfikowany)

Z powodu szerzącej się pandemii koronawirusa przesunięto rundy rajdowych Mistrzostwa Świata, które 21‒24 maja miały odbyć się w Portugalii oraz we Włoszech w dniach 16‒19 lipca. Nie znane są nowe terminy rozgrywek.

O zmianie pierwotnych terminów poinformowano na oficjalnej stronie internetowej World Rally Championship (WRC). Już wcześniej zapowiedziano, że w planowanym terminie (23-26 kwietnia) nie odbędzie się też Rajd Argentyny. Zgodnie z kalendarzem następną rundą, która nie została na razie odwołana ma być Rajd Kenii w dniach 16-19 lipca.

Organizatorzy zapowiedzieli, że będą obserwować sytuację w poszczególnych krajach. „Wszyscy zainteresowani będą współpracować w celu znalezienia potencjalnego alternatywnego terminu dla przełożonych rajdów w późniejszej fazie sezonu, o ile poprawi się sytuacja związana z COVID-19" - powiedział dyrektor zarządzający WRC Promoter Oliver Ciesla.

Dotychczas w sezonie 2020 odbyły się tylko trzy rundy zawodów. Pierwsza z nich w Monte Carlo została rozegrana bez zakłóceń. Druga tj. Rajd Szwecji została o ponad połowę skrócona z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, trzecią w Meksyku z powodu zagrożenia koronawirusem przerwano po dwóch etapach. Jeszcze wcześniej odwołany został przez organizatora z powodu problemów finansowych Rajd Chile (16-19 kwietnia)

Autor: 
Agnieszka Żarnowiecka
Źródło: 

Onet

Polub Plportal.pl:

Reklama