Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Mateusz Malina zdobył złoty medal freedivingowych Mistrzostwa Świata CMAS

Reklama

sob., 10/06/2018 - 11:05 -- zzz

Czołowy polski freediver Mateusz Malina, zdobył złoty medal freedivingowych Mistrzostwa Świata CMAS rozgrywanych w Turcji. Polak był najlepszy w dyscyplinie ze stałym balastem bez płetw – CNF, osiągając głębokość 78 metrów. Jest to pierwszy złoty medal naszego reprezentanta w dyscyplinie głębokościowej. Do tej pory święcił on triumfy w konkurencjach basenowych.

 

Srebrny medal wywalczył Włoch Michele Guirgola z wynikiem 76 metrów, a trzeci był Francuz Remy Dubern, który zanurzył się na głębokość 75 metrów.

Warto zaznaczyć, że Mateusz ma za sobą fantastyczny sezon, podczas którego został już mistrzem świata w konkurencji pływanie dynamiczne bez płetw – DNF, podczas basenowych Mistrzostw Świata rozegranych w Belgradzie. W swoim dorobku Polak posiada dwa rekordy świata w konkurencjach basenowych DNF – 244 metry i DYN – 300 metrów.

Podczas CMAS 3rd Free Diving Outdoor World Championship rywalizuje 79 sportowców z 28 krajów. Mistrzostwa rozgrywane są w tureckiej miejscowości Kaş, w prowincji Antalya nad Morzem Śródziemnym.

Wszystkie starty i sukcesy Mateusza możecie śledzić na jego fanpage’u i instagramie. Z kolei rywalizację podczas Mistrzostw Świata w Kaş, można oglądać na żywo dzięki wsparciu i transmisjom Diveye.

 

Autor: 
pap
Źródło: 

plportalpl

Polub Plportal.pl:

Reklama