Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Rola sportu w życiu człowieka

Reklama

czw., 08/06/2020 - 10:13 -- AleksandraJ

Sport, kara czy przyjemność?

Każdy z nas ma inne podejście do sportu. Niektórzy wykazują dosyć niechętną postawę odnośnie do sportu i wszystkiego, co jest z nim związane. Inni, ogółem uważają sport za stratę czasu. Jest też kategoria ludzi, którzy widzą  w sporcie sens i szczęście. Przy czym ktoś lubi oglądać sport w telewizji, a ktoś inny po prostu uprawia jakiekolwiek dyscypliny sportu, ale nie robi tego regularnie. No i ostatnia kategoria: ludzie, dla których sport to źródło życia. Do tych ostatnich należą aktywni sportowcy, lekarze, trenerzy oraz dyrektorzy, którzy organizują zawody sportowe. I każdy z tych ludzi wnosi swój wkład w rozwój sportu na świecie.

 

Sport zmienia ludzi w osoby bardziej odporne na negatywne czynniki środowiska zewnętrznego. Sport to w większości masa pozytywnych emocji. Należy także dodać, że najbardziej korzystnym dla człowieka, jak również dla całego społeczeństwa, jest uprawianie sportu na każdym poziomie. Wynika to w dużej mierze z faktu, że ludzkość, pomimo nowoczesnego postępu naukowego ulega wyniszczeniu. Człowiek coraz bardziej chce uprościć sobie życie i obecnie pracę fizyczną pozostawia technologii. Przez to stopniowo tracimy swoją pierwotną siłę i wytrzymałość.

Zdrowie i wygląd

Rola sportu w życiu człowieka jest główną cechą w sposobie życia ludzi, którzy kontrolują zdrowie i chcą na długie lata zachować urodę oraz atrakcyjność ciała. Uprawiając sport, nie tylko utrzymujemy szczupłą sylwetkę, ale także zdrowie. Istnieją ludzie, dla których sport stanowi sens życia. Są to sportowcy znani na całym świecie. Są oni mistrzami sportu i ustanawiają swoje osobiste rekordy. Jest to sport zawodowy. Uważam, że każdy człowiek powinien uprawiać sport. On wzmacnia nasze zdrowie, rozwija cechy fizyczne. Nie na darmo mówi się w zdrowym ciele, zdrowy duch. Ludzie, którzy uprawiają sport, mniej chorują. Ćwiczenia fizyczne przywracają zdrowie wielu ludziom.

Hormony szcześcia

Sport daje wiele radości, dosłownie. W czasie uprawiania sportu uwalniane są endorfiny, tzw. hormony szczęścia. Poza tym sport może także rozwijąć życie społeczne. Ludzie chodząc na treningi, do klubów sportowych, grając w różne gry drużynowe, spotykają nowych ludzi. Zdrowa rywalizacja sportowa, wyjazdy do innych miast czy krajów również mają na nas pozytywny wpływ. 

Oto dlaczego rola sportu w naszym życiu jest wielka! 

 

 

Autor: 
Milena Baran
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama