Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Wygrana 17-letniej pływaczki na igrzyskach olimpijskich w Tokio

Reklama

czw., 07/29/2021 - 00:02 -- MagdalenaL

17-letnia Lydia Jacoby zabrała do domu złoto, po wygranej w 100-metrowym stylu klasycznym kobiet.

Jacoby jest pierwszą pływaczką olimpijską pochodzącą z Alaski, która zdobyła złoty medal.

Dodając do swojej listy osiągnięć, jest także pierwszą Amerykanką, która zdobyła złoto w pływaniu na igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020.

Nastolatka pokonała Tatjanę Schoenmaker z RPA, o zaledwie 0,27 sekundy, kończąc zwycięskie okrążenie w 1:04.95.

Jacoby była zszokowana swoim zwycięstwem, mówiąc, że chociaż chciała medalu, nie spodziewała się wygrać złota.

Przemawiając po wyścigu, The Independent cytuje: „Zdecydowanie ścigałam się o medal. Ale tak naprawdę nie spodziewałam się złotego medalu, więc kiedy spojrzałem na tablicę wyników, to było szaleństwo”.

Jacoby nie tylko zadebiutowała w pływaniu, ale była to także pierwsza międzynarodowa impreza, w której wzięła udział. Nastolatka interesowała się pływaniem od najmłodszych lat i uprawia ten sport od szóstego roku życia.

Później zaczęła rywalizować w klubie pływackim, Seward Tsunami, i w wieku zaledwie 12 lat zabrała do domu swój pierwszy rekord stanu.

Dwa lata później, Jacoby wygrała dwa mistrzostwa stanu w liceum, w stylu zmiennym i klasycznym. Nastolatka następnie zakwalifikowała się do prób olimpijskich, osiągając standardowe wyniki na zawodach pływackich USA Swimming Winter Nationals.

W związku z jej sukcesem w pływaniu ludzie zaczęli gratulować 17-latce w mediach społecznościowych. Jedna osoba napisała: „TAK JEST!!! Gratulacje Lydio, cała Alaska oszaleje”.

Ktoś inny dodał: „To było genialne!!! Płakałem z Radości!! Bardzo ekscytujące!!! Tak trzymać!!!”.

Trzecia osoba napisała: „Alaska ma teraz swojego pierwszego złotego medalistę w pływaniu. Fajnie się to oglądało. Gratulacje Lydii Jacoby!”.

Autor: 
tłum. Wiktoria Gwizdała
Polub Plportal.pl:

Reklama