Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Ralph Lauren odrzuca Justina Thomasa po gejowskiej obeldze usłyszanej w telewizji

Reklama

ndz., 01/17/2021 - 18:56 -- MagdalenaL

HONOLULU - Ralph Lauren Corp. powiedział w piątek, że kończy sponsoring Justina Thomasa po tym, jak w zeszłym tygodniu na Hawajach słyszano go mamroczącego pod nosem homofobiczną obelgę, gdy nie udało mu się trafić piłką do dołka.

Thomas nosił ubrania od projektanta od czasu, gdy stał się profesjonalistą. Dwa razy przelotnie był numerem 1 na świecie, w wieku 24 lat wygrał prestiżowy turniej, i zdobył Puchar FedEx w 2017 roku.

W trzeciej rundzie turnieju golfowego Sentry Tournament of Champions, zawalił odbicie z odległości 1,5 metra na czwartym dołku. Słychać było, jak wypowiedział obelgę pod nosem, gdy uderzył.

Ralph Lauren powiedział, że został " zniechęcony" przez jego język.

"Wierzymy w godność wszystkich ludzi, bez względu na wiek, rasę, tożsamość płciową, pochodzenie etniczne, przynależność polityczną czy orientację seksualną" - powiedział Ralph Lauren w oświadczeniu. "Zastanawiając się nad odpowiedzialnością, jaką ponosimy wobec wszystkich naszych interesantów, postanowiliśmy w tym momencie zrezygnować ze sponsoringu pana Thomasa".

Thomas był na wakacjach za granicą i nie można było od razu się z nim skontaktować. W przyszłym tygodniu gra w Abu Zabi na European Tour.

Po trzeciej rundzie przeprosił, potem ponownie w niedzielę, kiedy zakończył jednym strzałem w decydującym meczu.

"To niewybaczalne", powiedział Thomas. "Po pierwsze, po prostu przepraszam. Jestem dorosły. Jestem dorosłym człowiekiem, nie ma absolutnie żadnego powodu, żebym mówił coś takiego. To straszne. Jestem bardzo zawstydzony. To nie jest to, kim jestem, nie jest to, jaką osobą jestem ani co robię. Niestety, zrobiłem to, muszę się z tym pogodzić i bardzo przepraszam."

Incydent dużo go kosztował.

"Choć przyjmujemy do wiadomości to, że przeprosił i rozumie powagę swoich słów, to jednak jest on płatnym przedstawicielem naszej marki, a jego działania są sprzeczne z kulturą integracyjną, którą staramy się podtrzymywać" - powiedziała firma w oświadczeniu.

Ralph Lauren powiedział, że ma nadzieję, że Thomas "wykona ciężką i niezbędną pracę, aby ponownie z nami współpracować - naprawdę badając ten incydent, ucząc się, rozwijając i ostatecznie wykorzystując swoją platformę do promowania integracji".

The Human Rights Campaign, największa grupa interesu LBGTQ w kraju, w zeszłym roku uznała Ralpha Laurena za "Najlepsze miejsce pracy dla równości LGBTQ".

Autor: 
Doug Ferguson, Tłum. Magdalena Nowicka
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama