Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Możliwości dla Cristiano Ronaldo są niewielkie, a transferowe spekulacje wciąż się nasilają

Reklama

śr., 08/03/2022 - 19:56 -- MagdalenaL

Niecały rok temu Cristiano Ronaldo dokonał sensacyjnego powrotu do Manchesteru United, ale supergwiazda znów jest uwikłana w kolejną sagę transferową.

Niezadowolony z pozycji swojego obecnego klubu, wydaje się, że 37-latek jest na drodze do poszukiwania nowej przygody, która może zaspokoić jego pragnienie gry w Lidze Mistrzów.

United twierdzi, że nie planuje sprzedaży, ale rozmowy pokojowe między dwoma obozami podobno zakończyły się fiaskiem w tym tygodniu, a serce Ronaldo jest nastawione na grę na najwyższym poziomie, póki jeszcze może.

Jednak pomimo tego, że jest jednym z największych graczy w historii, wydaje się, że opcje Ronaldo są ograniczone.

Według powszechnych doniesień Atlético Madryt było potencjalnym celem, ale nie wszyscy w hiszpańskim klubie byli zadowoleni z tej możliwości.

Ronaldo jest legendą Atlético i mimo że klub odrzucił możliwość transferu, fani wyrazili swoje niezadowolenie związane z perspektywą podpisania kontraktu z napastnikiem.

Kibice rozwinęli transparenty podczas przedsezonowego meczu z zespołem Numancia w środę — na jednym z nich widniał napis „CR7 nie jest mile widziany”.

Bayern Monachium był kolejną opcją po tym, jak sprzedał swojego gwiazdora Roberta Lewandowskiego, ale te drzwi obecnie wyglądają na zamknięte po tym, jak dyrektor generalny Bayernu Oliver Kahn powiedział, że klub zdecydował się nie kontynuować transakcji.

„Doszliśmy do wniosku, że pomimo całego uznania dla Cristiano, nie pasowałby do naszej strategii w obecnej sytuacji” — powiedział Kahn niemieckiemu magazynowi Sport Bild.

Impas w Manchester United

Ronaldo strzelił 24 gole we wszystkich rozgrywkach w zeszłym sezonie i był to bardzo rozczarowujący czas dla klubu, który nie zakwalifikował się do Ligi Mistrzów oraz stracił poczucie przynależności.

Nowy menedżer Erik Ten Hag ma za zadanie odwrócić sprawy w uśpionym gigancie i publicznie powiedział, że planuje przyszłość z Ronaldo.

„Nie mogę się doczekać pracy z nim. Cristiano nie jest na sprzedaż. Jest uwzględniony w naszych planach. Chcemy razem osiągnąć sukces” — powiedział menedżer na początku tego miesiąca, pomimo tego, że Ronaldo opuścił całe przedsezonowe tournée, powołując się na problemy rodzinne.

Nie ma wątpliwości, że Ronaldo potrafi strzelać gole, ale wydaje się, że jego wiek i ogromne wymagania finansowe są czynnikami, które odstraszają największe kluby od potencjalnej transakcji.

Wiele osób ma również wątpliwości, czy portugalski gwiazdor jest w stanie dopasować się do zasad panujących w drużynie, w tym do wymagającego stylu gry Ten Hag.

W miarę zbliżania się otwarcia sezonu — 7 sierpnia United zagrają z Brighton — coś będzie musiało się zmienić w jego relacjach z Czerwonymi Diabłami.

Kibice będą musieli mieć nadzieję, że ostatnia saga transferowa nie zniszczy jego dorobku dla klubu.

Autor: 
Autor: Ben Church / Tłumaczenie: Anna Pawlikowska
Polub Plportal.pl:

Reklama