Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Thiago Alcantara w izolacji po pozytywnym wyniku na koronawirusa

Reklama

śr., 09/30/2020 - 02:11 -- MagdalenaL

Pomocnik Liverpoolu, Thiago Alcantara, uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa i sam się izoluje.

 

29-latek niedawno podpisał kontrakt z klubem po transferze z Bayernu Monachium i zadebiutował jako rezerwowy w wygranym przez „The Reds” 2: 0 meczu z Chelsea.

Thiago przegapił jednak zwycięstwo w Pucharze EFL z Lincoln w zeszłym tygodniu i był nieobecny także w poniedziałek, gdy jego klub wygrał 3-1 z Arsenalem.

Liverpool powiedział, że Thiago „wykazywał niewielkie objawy wirusa, ale jest w dobrym stanie zdrowia i poprawia się”.

Oświadczenie na stronie internetowej klubu dodaje: „Klub przestrzega i będzie przestrzegać wszystkich protokołów dotyczących COVID-19 i Thiago pozostanie w izolacji przez wymagany okres”.

W poniedziałek Premier League ogłosiła, że ​​10 osób uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa w ostatniej rundzie testów - najwięcej pozytywnych testów od początku sezonu.

Liverpool ponownie zagra z Kanonierami w Pucharze EFL w czwartek, a w niedziele zmierzy się z Aston Villą, w ramach ostatniego ligowego meczu przed przerwą reprezentacyjną.

Po meczach kadry, pierwszy mecz klubu odbędzie się w lidze w Evertonie 17 października w derbach Merseyside.

„To wybór każdego człowieka, czy ujawnią publicznie wynik testu Covid-19” - powiedział lekarz pierwszego zespołu Liverpoolu, dr Jim Moxon.

„Postępowaliśmy zgodnie ze wszystkimi protokołami co do joty i Thiago jest w porządku.

- Będzie się teraz izolował, zgodnie z wytycznymi i miejmy nadzieję, że wkrótce wróci do nas.

 

Autor: 
Sebastian Pawlaczyk
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama