Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Pożegnanie Maradony: bohaterowie zdjęć z otwartą trumną legendy odpowiedzą za swoje czyny

Reklama

pt., 11/27/2020 - 19:03 -- MagdalenaL

Trzech pracowników zatrudnionych do pomocy przy pogrzebie i pochówku Diego Maradony odpowie za robienie zdjęć obok jego otwartej trumny.

Argentyński zakład pogrzebowy zatrudnił trzech mężczyzn do pomocy w przygotowaniu trumny ikony piłki nożnej, która zmarła w środę w wieku 60 lat. Na dwóch zdjęciach można zobaczyć mężczyzn pozujących obok otwartej trumny w salonie, uśmiechających się z podniesionymi kciukami.


Zdjęcia pojawiły się w Internecie, gdy ciało Maradony spoczęło w pałacu prezydenckim, wywołując oburzenie.

Agent i prawnik Maradony, Matías Morla, obiecał podjąć kroki prawne przeciwko „łajdakowi” odpowiedzialnemu za zdjęcia. Kierownik zakładu pogrzebowego Sepelios Pinier w dystrykcie ojcowskim w Buenos Aires, Matías Picón, powiedział lokalnym mediom, że trzej mężczyźni na zdjęciach to „pracownicy zewnętrzni”, którzy pomagali nieść ciężką trumnę. „Jesteśmy zdruzgotani”, powiedział Picón dla kanału informacyjnego TN. „Rodzina nam zaufała, pracujemy z nimi od dawna”.

Picón powiedział, że jego firma organizowała już usługi pogrzebowe dla innych członków rodziny Maradony. „Rodzina darzy nas całkowitym zaufaniem, dlatego ta sytuacja nas tak bardzo zaniepokoiła” - powiedział. „Mój ojciec ma 75 lat i płacze, ja płaczę, mój brat też, jesteśmy zniszczeni” - dodał pan Picón. Kiedy Tata zadzwonił do byłej żony Maradony, Claudii Villafañe, aby opowiedzieć jej o zdjęciach, „była wściekła”.

Państwo Picón powiedzieli, że nie wiedzą, czy rodzina Maradona planuje podjąć jakiekolwiek kroki prawne. Źródła sądowe poinformowały agencję informacyjną Télam, że nie zgłoszono żadnego przestępstwa w związku ze zdjęciami, więc prokuratorzy nie złożyli żadnej skargi.

Pożegnanie legendy

Maradona został pochowany podczas prywatnej ceremonii w czwartek, w pierwszym z trzech dni żałoby ogłoszonej po jego śmierci w Argentynie.

Trumna Maradony - udekorowana flagą narodową Argentyny i koszulką piłkarską, z jego charakterystycznym numerem 10 - była wcześniej tego dnia wystawiana publicznie w pałacu prezydenckim w Buenos Aires. Tysiące uwielbiających fanów przeszło przez drzwi Casa Rosada (pałacu prezydenckiego), aby pożegnać się ze swoim bohaterem, ale czuwanie zakończyło się przedwcześnie po starciach policji z kilkoma żałobnikami czekającymi w kolejce.

Uważany przez wielu za największego piłkarza wszechczasów, były ofensywny pomocnik Argentyny zmarł w swoim domu w Tigre, niedaleko Buenos Aires.

Przyczyny śmierci

Wstępna sekcja zwłok, szeroko opisywana przez argentyńskie media, wykazała, że Maradona cierpiał na „ostrą niewydolność serca”. W listopadzie przeszedł pomyślnie operację skrzepu krwi w mózgu i miał być leczony z powodu uzależnienia od alkoholu. Miał burzliwe życie osobiste, naznaczone uzależnieniem od alkoholu i kokainy, co spowodowało u niego problemy zdrowotne.

Wiele największych gwiazd świata piłki nożnej oddało hołd Maradonie, w tym były napastnik reprezentacji Anglii Gary Lineker, który powiedział, że Argentyńczyk był „prawdopodobnie najlepszym zawodnikiem wszechczasów”.

Autor: 
Sebastian Pawlaczyk
Źródło: 

Al Jazeera, BBC World News, TVN 24, Sport.pl

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama