Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Liga Narodów siatkarzy: Polska - Francja

Reklama

śr., 06/29/2022 - 21:47 -- MagdalenaL

Siatkówka mężczyzn: Liga Narodów 2022: Polska z najdłuższą passą wygranych w Lidze Narodów 2022; Francja zajmuje miejsce lidera w tabeli po drugim tygodniu rozgrywek.

 

W pojedynku czterech najlepszych drużyn (przed meczem) na zakończenie klasyfikacji drugiego tygodnia FIVB Ligi Narodów Siatkówki Mężczyzn 2022, Polska pokonała Stany Zjednoczone.

Polska klasyfikuje się na drugim miejscu w Lidze Narodów 2022 po drugim tygodniu rozgrywek. W meczu czwartej grupy w Sofii, w Bułgarii, w którym główną stawką było zajęcie drugiego miejsca w rankingu przed ostatnim tygodniem fazy wstępnej, mistrzowie świata potrzebowali dużo siły, aby pokonać ich rywali, którzy podobnie jak oni mieli tylko jedną porażkę. Po przegraniu pierwszego seta Polska rownież przegrywała 9:12 w drugim i trzecim secie oraz 1:5 w czwartym, jednak odniosła zwycięsko w każdym z nich, by utrzymać najdłuższą passę wygranych ze wszystkich drużyn z dotychczasowych sześciu rozegranych meczów w Lidze Narodów 2022. Bartosz Kurek zwyciężył mecz z 23 punktami na koncie, a Jakub Kochanowski z 4 blokami.

Francja również odniosła swoje siódme zwycięstwo w turnieju. Mistrzowie Olimpijscy byli faworytami w meczu przeciwko Niemcom, a porażka w trzecim secie nie przeszkodziła im w pokonaniu rywali i zajęciu czołowego miejsca w tabeli.

Oprócz wymienionych wyżej drużyn (Francji, Polsce i Stanów Zjednoczonych), w czołowej ósemce Ligi Narodów obecnie znajdują się Włochy (pokonując Chiny), Japonia (po zwycięstwie ze Słowenią 3:1), Holandia (grając wczoraj swój ostatni mecz drugiego tygodnia turnieju), Brazylia (która odniosła swoją trzecią wygraną z rzędu pokonując Bułgarię 3:1) oraz Iran (który zakończył swój drugi tydzień rozgrywek dzień wcześniej).

Autor: 
Tłumaczenie: Martyna Sobczak
Polub Plportal.pl:

Reklama