Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Komenda zastąpił Łomacza. Heynen tłumaczy

Reklama

wt., 08/27/2019 - 13:13 -- izabela.szkatula

Szesnastu kadrowiczów rozpoczęło w Arłamowie zgrupowanie przed mistrzostwami Europy. Selekcjoner Polaków Vital Heynen tłumaczy nam powody decyzji personalnych.

17055287085247961433-2.jpg

W porównaniu ze składem biało-czerwonych na kwalifikacje olimpijskie w Gdańsku, do Arłamowa nie przyjechał tylko rozgrywający Grzegorz Łomacz. Jego miejsce zajął brązowy medalista Ligi Narodów z Chicago Marcin Komenda. Jak mówi nam Vital Heynen, decyzja o tym została podjęta jeszcze przed rozpoczęciem turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk. – Może trudno w to uwierzyć, ale czasami mam jednak jakiś plan z dużym wyprzedzeniem. Wiedziałem, że Łomacz jako bardzo doświadczony zawodnik zagra w kwalifikacjach olimpijskich. I w ostatnim meczu ze Słowenią zaprezentował się świetnie, ale decyzje zostały podjęte już wcześniej. Komenda miał dostać swoją szansę w mistrzostwach Europy i chcę zobaczyć jak poradzi sobie w tej rangi turnieju – tłumaczy Heynen.

W szesnastce znalazł się także Bartosz Kurek, który jest również powołany do szerokiego składu na Puchar Świata. Na razie ma jednak trenować z zespołem, ale jego występ w mistrzostwach Europy zależy od zielonego światła od lekarzy. W przyszłym tygodniu atakującego czeka jeszcze jeden rezonans magnetyczny. MVP mistrzostw świata ma przerwę w grze od kwietnia, kiedy zaczęły się jego problemy z plecami. – Kurek będzie trenował i zobaczymy w którym jest miejscu. Ważne, że najlepszy zawodnik mistrzostw świata w końcu do nas dołączył. Pamiętajmy jednak, że miał cztery i pół miesiąca przerwy, więc logiczne, że trudno oczekiwać, by z miejsca pojechał na mistrzostwa Europy. Zobaczymy jak wszystko się rozwinie i w którym miejscu jesteśmy jako zespól po dwutygodniowej przerwie – kończy Heynen.

Kadra na zgrupowanie w Arłamowie

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda

Przyjmujący: Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski

Atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Maciej Muzaj

Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Autor: 
Edyta Kowalczyk
Źródło: 

Onet

Polub Plportal.pl:

Reklama