Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Tomasz Gębala zawodnikiem PGE VIVE Kielce

Reklama

śr., 06/26/2019 - 14:36 -- izabela.szkatula

Tomasz Gębala został nowym zawodnikiem PGE Vive Kielce. Były zawodnik Orlen Wisły Płock podpisał trzyletni kontrakt.

Tomasz Gębala do tej pory występował w Orlen Wiśle Płock. Z tym zespołem wywalczył trzy wicemistrzostwa Polski. Gębala podpisał w PGE Vive kontrakt do czerwca 2022 roku. Jest to siódme wzmocnienie kieleckiego zespołu przed sezonem.
- Zawsze podkreślam, że jesteśmy polskim zespołem i chcemy mieć w składzie wielu rodzimych zawodników. Cieszę się, że udało nam się ustalić warunki kontraktu z Tomkiem i od nowego sezonu zagra w Kielcach. Widzimy w tym zawodniku potencjał i myślę, że praca z naszym sztabem szkoleniowym, sprawi, że Tomek stanie się jeszcze lepszym zawodnikiem dla naszego klubu i reprezentacji Polski - powiedział Bertus Servaas, prezes PGE Vive, w rozmowie z oficjalną stroną zespołu.
Gębala obecnie przechodzi rehabilitację po zerwaniu więzadła krzyżowego. Prezes PGE Vive zapewnił jednak, że drużyna będzie cierpliwie czekać na jego powrót, tak aby był gotowy w stu procentach. Gębala prawdopodobnie na boisko wróci dopiero w 2020 roku.
Transfer Gębali jest już siódmym zakupem dokonanym przez PGE Vive przed nowym sezonem. Wcześniej kontrakty podpisali także Andreas Wolff (THW Kiel), Mateusz Kornecki (NMC Górnik Zabrze), Igor Karacić (RK Vardar Skopje), Branko Vujović (powrót z wypożyczenia z Celje) i Doruk Pehlivan (Fivers Margareten).

Autor: 
Onet
Źródło: 

Onet

Polub Plportal.pl:

Reklama