Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Srebrny medal dla siatkarzy w PŚ: Polska - Iran 3:0

Reklama

wt., 10/15/2019 - 07:22 -- zzz

Polscy siatkarze pokonali 3:0 (25:18, 25:18, 25:16) Iran w swoim ostatnim meczu Pucharu Świata, który był rozgrywany w Japonii. "Biało-Czerwoni" w całym cyklu spisali się znakomicie wygrywając dziewięć spotkań i przegrywając tylko dwa. Naszym siatkarzom dało to srebrne medale! Zwyciężyła Brazylia, a podium zamyka USA.

 

 

Dzisiejszy pojedynek decydował, na którym miejscu podium Polacy zakończą rywalizację w PŚ. Wygrana dawała nam srebro, porażka spychała na trzecie miejsce. W swoim ostatnim pojedynku "Biało-Czerwoni" nie dali jednak szans Irańczykom.

Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że Iran to groźny przeciwnik. Mecze "Biało-Czerwonych" z tym zespołem są niezwykle zacięte i nie brakuje gorących spięć pod siatką. Dziś jednak siatkarze Vitala Heynena kontrolowali spotkanie od początku do końca.

 

Tym pojedynkiem Orły zakończyły bogaty i udany sezon reprezentacyjny. Podopieczni Vitala Heynena osiągnęli główny cel, czyli wywalczyli awans na igrzyska olimpijskie w Tokio. Poza tym zdobyli brązowe medale Ligi Narodów i mistrzostw Europy.

Autor: 
zzz
Źródło: 

interia

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama