Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Jachlewski przeszedł operację. Czeka go trzymiesięczna przerwa

Reklama

czw., 07/18/2019 - 17:30 -- izabela.szkatula

Mateusz Jachlewski, skrzydłowy PGE VIVE Kielce był zmuszony poddać się  zabiegowi artroskopii kolana. Na parkiet wróci prawdopodobnie w połowie października.

 Chociaż przygotowania do nowego sezonu jeszcze się nie rozpoczęły, klub już poinformował o zachodzących zmianach. Mateusz Jachlewski jest zmuszony zaprzestać treningów z powodów zdrowotnych. Jak się okazało, szczypiornista zmagał się z bólem jeszcze w poprzednim sezonie.

– Po raz pierwszy noga zabolała, jeszcze delikatnie w listopadzie, ubiegłego roku, w trakcie konfrontacji z Barceloną. Mimo upływu czasu, ból nie przestawał, ciągle przypominał o sobie. Byłem na konsultacjach lekarskich w Madrycie. Ostatecznie lekarze orzekli, iż muszę przejść zabieg chirurgiczny  – mówi sam zawodnik.

Zabieg dotyczył obrąbka stawowego. Jachlewski jest już po operacji, rehabilitację przechodzi w Gdańsku. W Kielcach pojawi się w drugiej połowie sierpnia. Jeżeli powrót do zdrowia przebiegnie bez niespodzianek, wróci do gry w październiku.

Autor: 
Izabela Szkatuła
Źródło: 

Przegląd Sportowy

Polub Plportal.pl:

Reklama