Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Neymar stanie przed sądem

Reklama

czw., 07/28/2022 - 12:39 -- MagdalenaL

Neymarowi grozi kara pozbawienia wolności za możliwe nieprawidłowości w transferze z Brazylii do FC Barcelony. Proces ma się rozpocząć w październiku.

Neymar, gwiazda piłki nożnej, musi stanąć przed sądem za domniemane nieprawidłowości przy transferze z Brazylii do FC Barcelony w 2013 roku. Proces wyznaczono na 17-31 października i odbędzie się w katalońskiej metropolii. Donosi francuska agencja informacyjna AFP, powołując się na źródła sądowe.

Poza Neymarem (30), który w międzyczasie gra dla PSG, byli prezydenci FC Barcelony Sandro Rosell i Josep Maria Bartomeu będą odpowiadać przed sądem. Są oskarżeni o korupcję i oszustwo.

Dwa lata więzienia

Według doniesień medialnych prokuratura domaga się dwuletniego pozbawienia wolności dla Neymara, który ma jeszcze zapłacić 10 milionów euro grzywny. Barca określiła początkowo wartość transferu na 57,1 milionów euro (40 milionów euro dla rodziny Neymara, 17,1 dla Santosa), natomiast później przyznała się do prawdziwej kwoty, jaką jest 83,3 milionów euro.

Punktem wyjścia dla postępowania karnego jest pozew brazylijskiego funduszu inwestycyjnego DIS, który w momencie transferu Neymara z FC Santos do Hiszpanii posiadał podobno 40 procent praw względem piłkarza. DIS w związku z tym pozwał Neymara, jego ojca oraz ludzi za to odpowiedzialnych z Barcy i Santos.

Autor: 
Frankfurter Allgemeine Zeitung /Tłumaczenie: Klaudia Tukindorf
Polub Plportal.pl:

Reklama