Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Media: UEFA podjęła decyzję, Euro nie odbędzie się w tym roku

Reklama

sob., 03/14/2020 - 18:13 -- zzz

Według medialnych doniesień UEFA przekazała już swoim dostawcom, aby przerwać przygotowania do tegorocznych mistrzostw Europy. Wszystko dlatego, że turniej, z powodu szalejącej na świecie pandemii koronawirusa, odbędzie się dopiero w przyszłym roku.

Koronawirus. Co z Euro 2020? 

Co prawda, oficjalnego komunikatu wciąż nie ma, ale wiele wskazuje na to, że w tym roku czempionat nie dojdzie do skutku. „The Athletic” donosi, że włodarze już podjęli decyzję i choć ogłoszą ją dopiero we wtorek, to już teraz informują swoich dostawców, aby przerwali przygotowania i skupili się na lecie przyszłego roku, kiedy to finalnie ma odbyć się turniej.

Heynen: decyzje są potrzebne natychmiast
Głos w sprawie zabrali również dziennikarze „L’Equipe”, którzy uważają, że przełożenie Euro 2020 to idealne rozwiązanie, aby dokończyć obecnie trwające edycje Ligi Mistrzów i Ligi Europy. W innej sytuacji, dokończenie klubowych rozgrywek byłoby praktycznie niemożliwe. Francuski dziennik przypomina również, że zmianę terminu UEFA musi ustalić z FIFA, bowiem w 2021 roku miały odbyć się Klubowe Mistrzostwa Świata.

Przypomnijmy, że Euro miało rozpocząć się 12 czerwca w Rzymie. Spośród europejskich krajów to właśnie Włochy są najmocni

Autor: 
zzz
Źródło: 

onet

Polub Plportal.pl:

Reklama