Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Luis Suarez ogłasza przeniesienie się do Nacional

Reklama

czw., 07/28/2022 - 08:29 -- MagdalenaL

Luis Suarez ogłosił, że podpisał umowę wstępną dotyczącą dołączenia tego lata do urugwajskich gigantów Club Nacional de Football.

35-letni napastnik rozpoczął karierę zawodową w Nacional w 2005 roku, grając 34 występy i strzelając 12 bramek dla klubu, zanim przeniósł się do holenderskiego FC Groningen.

Suarez spędził lata pełne trofeów w Ajaksie, Liverpoolu, Barcelonie i Atletico Madryt – wygrywając siedem tytułów mistrzowskich i Ligę Mistrzów UEFA – zanim jego ostatni kontrakt w europejskim klubie (Atleti) wygasł pod koniec 2021/22 roku.

Urugwajczyk ogłosił swój powrót do Nacionalu i futbolu południowoamerykańskiego na Twitterze, pisząc: „Teraz osiągnąłem wstępne porozumienie, aby dołączyć do Nacionalu, nie mogłem powiedzieć o tej okazji”.

„Mam nadzieję, że wkrótce zostaną doszlifowane ostateczne szczegóły, aby oficjalnie sfinalizować transakcję”.

Napastnik ma dołączyć do najbardziej utytułowanego klubu w historii Urugwaju, który zdobył 48 tytułów mistrzowskich i trzy Copa Libertadores. W zeszłym sezonie Nacional zajął drugie miejsce w Primera Division, ale obecnie jest w czołówce grupy B w tym sezonie po siedmiu meczach.

Autor: 
Jack Gallagher /Tłumaczenie: Martyna Sobczak
Polub Plportal.pl:

Reklama