Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Juventus potwierdza rozwiązanie umowy z Aaronem Ramseyem

Reklama

czw., 07/28/2022 - 08:16 -- MagdalenaL

Aaron Ramsey oficjalnie opuścił Juventus po tym, jak giganci Serie A zerwali ostatni rok jego kontraktu. 

31-latek nigdy w pełni nie osiedlił się we Włoszech po przybyciu w ramach darmowego transferu z Arsenalu i rozegrał we Włoszech mniej niż 50 meczów w ciągu trzech lat spędzonych w Turynie. 

Ramsey został wypożyczony do Rangers podczas styczniowego okienka transferowego, ale zrezygnowali z przeniesienia go na stałe do Ibroxu – nie wykorzystał kluczowego rzutu karnego w przegranej w maju finałowej serii rzutów karnych Ligi Europejskiej z Eintrachtem Frankfurt. 

Pozostaje integralną częścią planów Walii na Mistrzostwa Świata wraz z Garethem Bale'em, który niedawno udał się do MLS, aby podpisać kontrakt z LAFC, i może wrócić do Premier League, jeśli jedna z zainteresowanych stron zdecyduje się zaoferować mu kontrakt. 

Everton i Wilki były ze sobą powiązane w przeszłości, ale pojawiły się również pogłoski o przejściu do Nottingham Forest – klubu, który podjął się solidnej akcji rekrutacyjnej po powrocie do Premier League po 23-letniej nieobecności. 

Ramsey jest czule pamiętany z powodu długiego pobytu w Arsenalu, z którym wygrał trzy Puchary Anglii pod okiem legendarnego menedżera Arsene Wengera. 

Autor: 
Toby Cudworth /Tłumaczenie: Martyna Sobczak
Polub Plportal.pl:

Reklama