Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Jurgen Klopp potwierdza, że Alison jest bliski powrotu do Liverpoolu

Reklama

czw., 07/28/2022 - 08:23 -- MagdalenaL

Menedżer Liverpoolu Jurgen Klopp ujawnił, że bramkarz Alisson jest bliski powrotu po kontuzji tego lata.

Stoper doznał kontuzji brzucha w przegranym 4:0 meczu z Manchesterem United na początku tego miesiąca i od tego czasu go nie widziano na boisku.

Jednak w związku z nadchodzącym w sobotę Community Shield przeciwko Manchesterowi City, Klopp potwierdził, że Alisson ma realną szansę na odzyskanie sił przed meczem.

„Oczywiście Diogo [Jota] tutaj nie ma, to jasne, ale z chłopców, którzy są kontuzjowani, ale są tutaj, Ali jest najbliżej – zdecydowanie nie do Salzburga, ale zobaczymy. Myślę, że jest bliski powrotu” – powiedział Klopp.

Podczas gdy Alisson, Jota i Alex Oxlade-Chamberlain są jedynymi potwierdzonymi nieobecnymi w Liverpoolu, Klopp przyznał, że wielu jego graczy ma drobne problemy z kondycją i będzie starał się jak najlepiej wykorzystać swoją głębię składu w środowym meczu towarzyskim.

„Mamy trzy dni później [po Salzburgu] nasz wielki mecz początkowy sezonu, więc oczywiście będziemy musieli wprowadzić zmiany” – powiedział Klopp.

„Chciałbym powiedzieć, że możemy pozwolić zagrać im wszystkim, ale teraz miałem krótką rozmowę z doktor Sarah [Lindsay] i powiedziała mi: »Czuje się niedobrze, ma problem z plecami i takie rzeczy«”.

„Poczekam na wiadomości i zobaczę, kto może właściwie trenować tego popołudnia.  Mecz jutro, zobaczymy”.

„To, jak wyglądają wszystkie gry przedsezonowe, są one dla nas ważne z fizycznego punktu widzenia, z taktycznego punktu widzenia, z punktu widzenia nas samych. Zobaczmy”.

Autor: 
Tom Gott /Tłumaczenie: Martyna Sobczak
Polub Plportal.pl:

Reklama