Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Brazylijski minister twierdzi, że Robert Lewandowski może być jego krewnym

Reklama

czw., 05/28/2020 - 19:29 -- moderator2

Foto: PAP/EPA/FEDERICO GAMBARINI / POOL / PAP Robert Lewandowski

 

Jeden z najbardziej znanych brazylijskich polityków, Ricardo Lewandowski twierdzi, że jego krewnym może być Robert Lewandowski. Prezes Najwyższego Sądu Federalnego w Brazylii przyznał, że śledzi uważnie karierę Polaka, choć nie zna go osobiście.

Już cztery lata temu brazylijskie media zastanawiały się, czy dobrze kojarzony na szczeblach władzy Ricardo Lewandowski spokrewniony jest z piłkarzem, który zamienił Borussię Dortmund na Bayern Monachium. - Uważnie śledzę jego karierę. Możliwe, że jest moim krewnym - mówił wtedy pół żartem, pół serio znany w Brazylii prawnik i polityk.

Nie przypuszczał zapewne, że historia się rozrośnie do tego stopnia, żeby stać się miejską legendą. Z czasem wielu ludzi w Kraju Kawy zaczęło bez cienia wątpliwości przyjmować fakt, że Ricardo Lewandowski i Robert Lewandowski są spokrewnieni. Historia zaczęła krążyć z ust do ust i w mediach społecznościowych. Pojawiły się nawet memy.

Sprawę nagłośnił jeden z największych brazylijskich portalu Uol.com.br, który zbadał temat i rozczarował niektóre osoby, informując, że "Lewandowski" jest siódmym najpopularniejszym nazwiskiem w Polsce jak „Pereira” lub „Carvalho” w Brazylii. Na tej podstawie trudno ustalić czy drzewa genealogiczne polskiego piłkarza i brazylijskiego prawnika przecinają się.

Ricardo Lewandowski przyznał kiedyś, że nazwisko ma po ojcu - Wacławie Marianie, polskim przemysłowcu, który przeniósł się do Brazylii w drugiej połowie lat 40. XX wieku po zakończeniu II wojny światowej. Nie ma jednak informacji o tym, w którym mieście się urodził. 72-letni sędzia jest szanowaną w Brazylii postacią. Od 2014 roku jest prezesem Najwyższego Sądu Federalnego w Brazylii, co jest równoznaczne z tym, że można go tytułować ministrem. Prywatnie interesuje się piłką nożną i kibicuje drużynie Palmeiras Sao Paulo. Drugą jego pasją są jednak konie.

Autor: 
Redakcja Onet.pl
Źródło: 

Sport.onet.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama