Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Sportowcy pomagają w czasie pandemii.

Reklama

wt., 05/12/2020 - 10:49 -- moderator2

To kolejne akcje, w których obaj biorą udział. Maradona tym razem przekazał replikę koszulki ze zwycięskich dla Argentyny piłkarskich mistrzostw świata 1986. Umieścił tam też dedykację o treści: "Damy radę".

Diego nawet nie wie, jak wielkie znaczenie mają tak małe gesty. Tego nie da się ocenić. Będę mu wdzięczna do końca życia - powiedziała Martita Gutierrez, mieszkanka jednego z najbardziej dotkniętych epidemią regionów.

A Maradona skomentował ten wpis na Instagramie słowami: "To ja jestem tym, który dziękuję wam za wykonywaną pracę. Oczywiście jest jeszcze wiele do zrobienia. To jest dopiero początek. Ściskam was wszystkich".

 

17055287085247961433-2.jpg

Pomóc chce też del Potro, który na licytację oddał buty, w których grał pamiętny półfinał turnieju wielkoszlemowego w Londynie. W Wimbledonie 2013 na jego drodze stanął wówczas Serb Novak Djokovic. Argentyńczyk przegrał, ale mecz przeszedł do historii, bo trwał cztery godziny i 43 minuty.

Pieniądze z tej aukcji mają trafić do szpitala w miejscowości Ramon Santamarina de Tandil, skąd pochodzi tenisista.

Na świecie stwierdzono już ponad 4,1 mln zachorowań na Covid-19. Prawie 281 tys. osób zmarło. W Argentynie - według najnowszych danych - jest ok. 5,5 tys. zakażonych, a 300 osób poniosło śmierć.

mamardona.jpg

 

Autor: 
Arkadiusz Grochot
Polub Plportal.pl:

Reklama