Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Mike Taylor odkrył karty. Ostateczny skład Polaków na MŚ

Reklama

śr., 08/28/2019 - 14:17 -- izabela.szkatula

Poznaliśmy nazwiska dwunastu koszykarzy, którzy znaleźli się w reprezentacji na zbliżające się mistrzostwa świata w Chinach. Tuż przed rozpoczęciem turnieju zespół opuszczają rozgrywający Łukasz Kolenda i silny skrzydłowy Mathieu Wojciechowski.

17055287085247961433-2.jpg

W samolocie do Chin znalazło się czternastu graczy. Taylor zdecydował, że ostatecznej selekcji dokona dopiero po ostatnich meczach kontrolnych.

Sytuacja Wojciechowskiego była jasna już wcześniej. Na turnieju w Hamburgu silny skrzydłowy wystąpił zaledwie kilkadziesiąt sekund. Zagwozdką był wybór na pozycji rozgrywającego. Sztab szkoleniowy reprezentacji ostatecznie zdecydował się na doświadczonego 30-letniego Kamila Łączyńskiego. Z kadrą pożegna się znacznie młodszy 20-letni Łukasz Kolenda, który niedawno brał udział w mistrzostwach Europy do lat 20.

Pierwszy mecz Biało-Czerwoni rozegrają w sobotę, o godzinie 10:00 czasu polskiego. Naszym rywalem będzie reprezentacja Wenezueli. W kolejnych dniach fazy grupowej zmierzymy się jeszcze z Chinami i Wybrzeżem Kości Słoniowej.

Skład reprezentacji Polski na MŚ:

Rozgrywający: Łukasz Koszarek (Stelmet Enea BC Zielona Góra), Kamil Łączyński (Śląsk Wrocław), A.J. Slaughter (ASVEL Lyon Villeurbanne; Francja) 

Rzucający obrońcy: Karol Gruszecki (Polski Cukier Toruń), Mateusz Ponitka (Zenit St. Petersburg; Rosja) 

Niscy skrzydłowi: Michał Sokołowski (Stelmet Enea BC Zielona Góra), Adam Waczyński (Unicaja Malaga; Hiszpania) 

Silni skrzydłowi: Aleksander Balcerowski (Herbalife Gran Canaria; Hiszpania), Aaron Cel (Polski Cukier Toruń) 

Środkowi: Adam Hrycaniuk (Arka Gdynia), Damian Kulig (Polski Cukier Toruń), Dominik Olejniczak (Florida State; USA)

Autor: 
Onet
Źródło: 

Onet

Polub Plportal.pl:

Reklama