Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Eliminacje Eurobasketu 2021: Izrael pokonał Rumunię i został liderem grupy A

śr., 02/26/2020 - 10:51 -- moderator2

W swoim drugim spotkaniu eliminacji do mistrzostw Europy w koszykówce Izrael pokonał na własnym terenie reprezentację Rumunii 87:63. To ich drugie zwycięstwo w turnieju kwalifikacyjnym, które pozwoliło im awansować na pierwsze miejsce w tabeli. Grupowymi rywalami Izraela i Rumunii są Polacy i Hiszpanie.

Gospodarze byli faworytem spotkania. W czwartek dość niespodziewanie pokonali w Gliwicach Polaków (75:71) i w poniedziałek stanęli przed szansą zostania liderem grupy A. Rumuni w swoim pierwszym meczu ulegli 71:84 Hiszpanom.

Dosyć niespodziewanie, Rumuni przez długi czas stawiali opór Izraelowi. Chociaż inicjatywa przez niemal cały mecz stała po stronie gospodarzy, nie byli w stanie odskoczyć rywalom na bezpieczny dystans. Do przerwy prowadzili 43:38. Ich atutem była przede wszystkim szybka gra w ataku, zmuszająca Rumunów do licznych fauli – tylko w drugiej kwarcie zdobyli sześć punktów dzięki rzutom osobistym, przy ani jednym trafieniu rywali.

Po przerwie sił Rumunom wystarczyło już tylko na jedną kwartę. Początkowo starali się jeszcze dotrzymać tempo gospodarzom, lecz z czasem przewaga Izraela stała się wyraźna. Wygrana 22:18 trzecia i aż 22:7 czwarta odsłona zapewniły gospodarzom pewne zwycięstwo 87:63. Izrael awansował na pierwsze miejsce w tabeli i w następnym spotkaniu (27 listopada 2020 roku) zmierzą na własnym terenie z Hiszpanią.