Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

TRIUMF NAD KOREĄ NIEPOTRZEBNY! POLKI ZAGRAJĄ W FINAL SIX LN

Reklama

pt., 06/21/2019 - 16:02 -- Anonim (niezweryfikowany)

Dzięki korzystnym wynikom pozostałych spotkań polskie siatkarki uzyskały pierwszy od 2010 roku awans do Final Six Ligi Narodów bez konieczności wygrywania ostatniego meczu z Koreą Południową.

Biało-czerwone pojadą do chińskiego Nankin na Final Six Ligi Narodów 2019 (3-7 lipca). Wprawdzie pozostał im do rozegrania jeszcze jeden mecz fazy interkontynentalnej z Koreą Południową, który miał o tym zadecydować (Polki potrzebowały wygranej), jednak stało się to bez konieczności jego przeprowadzania. Dlaczego? Ze względu na korzystne wyniki pozostałych spotkań.

Do uzyskania przepustki do gry w finałach podopiecznym Jacka Nawrockiego wystarczyła przegrana Japonii w meczu z Koreankami lub dzień później z Dominikaną oraz porażka Belgijek z Brazylią lub Włochami. Wszystko rozstrzygnęło się już w środę, bowiem najpierw Japonia uległa gospodyniom turnieju w Boryeong (0:3), a kilka godzin później w Ankarze Brazylijki już po drugim wygranym przez siebie secie wyeliminowały z walki o awans Belgijki. W tej sytuacji nawet jeśli w czwartek Belgia wygrałaby z Italią, a Japonia z Dominikaną, biało-czerwone będą miały korzystniejszy bilans zwycięstw i porażek, bo to właśnie tę rubrykę bierze się najpierw pod uwagę przy ustalaniu ostatecznej kolejności tabeli rozgrywek. Gdyby nawet Polki przegrały z Koreankami, będą miały na koncie dziewięć triumfów i sześć porażek, a wspomniane rywalki zakończą udział w fazie interkontynentalnej Ligi Narodów z ośmioma wygranymi i siedmioma przegranymi.

Polskie siatkarki wystąpią w Final Six rozgrywek po raz pierwszy od 2010 roku (Liga Narodów nosiła wówczas nazwę World Grand Prix). W tej części sześć drużyn zostanie podzielonych na dwie grupy po trzy zespoły, z których do półfinałów awansują po dwie najlepsze ekipy. W Nankin oprócz bialo-czerwonych zagrają Brazylijki, Włoszki, Amerykanki, Turczynki oraz gospodynie Chinki.

Autor: 
Katarzyna Paw
Źródło: 

Przegląd Sportowy

Polub Plportal.pl:

Reklama