MŚ 2018: kibice Meksyku mogli wywołać trzęsienie ziemi, świętując zwycięstwo nad Niemcami

Reklama

wt., 06/19/2018 - 14:47 -- koscielniakk

Sądzi się, że meksykańscy kibice spowodowali małe trzęsienie ziemi, gdy świętowali szokujące zwycięstwo swojej drużyny nad Niemcami w Mistrzostwach Świata w Rosji.

Wstrząsy tektoniczne zostały zarejestrowane w Mexico City po tym, jak Hirving Lozano „odpalił” swojego zwycięskiego gola, pokonując w Rosji Manuela Neuera, według Simmsy – agencji monitorującej zmiany sejsmiczne.

„Trzęsieni ziemi wykryte w Mexico City zostało wywołane w warunkach sztucznych” – stwierdziła meksykańska firma inżynieryjno-górnicza.

„Prawdopodobnie z powodu masowych skoków podczas gola… Meksyku na mistrzostwach świata.

Agencja podała, że co najmniej dwa czujniki wykryły trzęsienie w obrębie Mexico City o 11:32 czasu meksykańskiego.

Tysiące kibiców futbolu zebrało się w stolicy, aby obserwować zaskakujące zwycięstwo Meksyku 1-0 nad obrońcami tytułu mistrzowskiego – Niemcami.

Widzowie śledzili mecz na dużym ekranie telewizyjnym na centralnym placu Zocalo, a po meczu zgromadzili się wokół ikonicznego postumentu Anioła Niepodległości, powiewając meksykańskimi flagami.

Kibic Miguel Paez, który przywdział meksykańską maskę zapaśnika w barwach narodowych, powiedział: „Tym razem mamy ambicję, żeby wygrać Puchar Świata.”

Meksyk rozegra następne spotkanie z Koreą Południową w sobotę , a potem 27 czerwca ze Szwecją.

Tymczasem Niemcy stają przed trudnym zadaniem bycia pierwszą od 56 lat drużyną, która zdobędzie po raz kolejny z rzędu Puchar Świata.

Uwaga teraz będzie zwrócona na Anglię przygotowującą się do pierwszego występu przeciwko Tunezji w poniedziałek.

Autor: 
Dominik Nowicki
Źródło: 

news.sky.com

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Potwierdź, że nie jesteś robotem:

Reklama