Legia pokonała Sporting Lizbona w Lidze Mistrzów!

Reklama

20 lat czekaliśmy na zwycięstwo, aby polski klub wygrał mecz w Lidze Mistrzów. W ostatniej kolejce fazy grupowej Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie Sporting Lizbona 1:0 (1:0) po golu Guilherme. Trzy punkty dały Legii trzecie miejsce w grupie i grę w 1/16 finału Ligi Europy
Legia zagrała bardzo dobry mecz w edycji Champions League. Podopieczni Jacka Magiery byli dobrze ustawieni w obronie i podejmowali Sporting przed własnym polem karnym. Po asyście Szwajcara zwycięskiego gola dla mistrzów Polski strzelił Guilherme. Ostatni raz w Champions League polski klub wygrał w 1996 roku, gdy Widzew Łódź pokonał Steauę Bukareszt 2:0.
Legia Warszawa dzięki grze w Lidze Mistrzów jeszcze przed meczem ze Sportingiem zarobiła 20 milionów euro! To pieniądze zdobyte w fazie kwalifikacyjnej tych rozgrywek, awansu do grupy, remisu z Realem Madryt, wpływów tytułem praw telewizyjnych i sprzedaży pamiątek.
Za wygrane spotkanie ze Sportingiem Lizbona Legia zarobiła dodatkowo ok 8 milionów złotych!
Mecze 1/16 finału LE zaplanowano na luty przyszłego roku. Te rogrywki dają dużo mniejsze pieniądze, ale nadal są to kwoty, które mogą pomóc Legii w finansowym odskoczeniu reszcie zespołów z Lotto Ekstraklasy. Awans do 1/16 finału LE wyceniany jest na 750 tysięcy euro. Ćwierćfinał – 1 milion, 1/2 finału – 1,6 miliona. Gra w finale to 3,5 mln euro. Wygranie Ligi Europy oznacza przychód rzędu 6,5 mln euro.

PLPORTAL PL

Z.B.

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Potwierdź, że nie jesteś robotem:

Reklama