Drużyna narodowa Niemiec pisze list otwarty do fanów

Reklama

pt., 06/29/2018 - 13:13 -- koscielniakk

Zdumiewające odpadnięcie Niemiec z Mistrzostw Świata w piłce nożnej oznacza najgorszy występ ich reprezentacji od 1938 roku. A teraz drużyna, tuż przed początkiem fazy pucharowej udaje się z powrotem do domu.

Wzburzenie jest wielkie, narodowa reprezentacja Niemiec zaprzepaściła, poprzez wczesne wyeliminowanie z mistrzostw świata, ogromne zaufanie. Zespół zwraca się teraz do fanów. To miało być „całkowicie zasłużone” odpadnięcie.

Po historycznym knock-oucie przed fazą pucharową nie powinna zapaść żadna szybka decyzja co do przyszłości Joachima Löwa. „Rozmawiałem wczoraj wieczorem (podczas powrotnego lotu z Kazania do Moskwy – przyp. red.) z Jogi Löwem. Pozostaliśmy przy tym, że omówimy dalsze kroki w ciągu następnych dni.” – powiedział prezydent niemieckiej federacji piłkarskiej Reinhard Grindel. O dłuższym czasie do namysłu donosił także uprzednio Sport Bild.

Sami piłkarze zwrócili się w czwartkowe południe poprzez Facebooka do fanów
w otwartym liście. Brzmi on tak:

Drodzy kibice!

Jesteśmy tak samo rozczarowani jak wy! Mundial odbywa się co cztery lata i tyle sobie postanowiliśmy. Jest nam przykro, że nie graliśmy, jak mistrzowie świata. Stąd też zasłużenie odpadliśmy, takie to jest bolesne.

Wasze wsparcie było super, zarówno w Niemczech jak i na rosyjskich stadionach.
W 2014 w Rio jeszcze wspólnie świętowaliśmy. Do sportu należą jednak też porażki
i uznanie, jeśli przeciwnicy byli lepsi.

Gratulujemy Szwecji oraz Meksykowi zakwalifikowania się do dalszej rundy, a Korei Południowej wczorajszego zwycięstwa.

DZIĘKUJEMY Rosji za gościnność!”

Löw dostaje czas do namysłu

Pokonani niemieccy mistrzowie świata najchętniej zrezygnowaliby z ostatniego noclegu w szkole sportowej w Watutinkach. Po blamażu 0 – 2 z Koreą Południową cała świta Niemieckiego Związku Piłki Nożnej jeszcze raz powróciła na kilka niespokojnych godzin snu z Kazania do kwatery głównej przed rogatkami Moskwy. Mats Hummels wysłał światu przez Twittera jeszcze krótkie „Sorry”.

We czwartek 28.06 o 12:00 czasu lokalnego (11:00 czasu środkowoeuropejskiego) odlatuje do Niemiec specjalny samolot LH 343, który jednak będzie spóźniony ok. 1 godziny. Około 16:00 jest zaplanowane lądowanie przegranej ekipy na lotnisku we Frankfurcie. Jak zapowiedział Związek, zanim wszyscy się rozejdą, mają być przedstawione jeszcze raz reakcje Grindela jak i też przedstawicieli kierownictwa sportowego. Niemniej, debaty co do przyszłości niemieckiej piłki, niektórych piłkarzy no i naturalnie „zszokowanego”, „długoterminowego” trenera Löwa rozgorzały już przed powrotem.

Autor: 
Dominik Nowicki
Źródło: 

Welt.de

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Potwierdź, że nie jesteś robotem:

Reklama