Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Drużyna narodowa Niemiec pisze list otwarty do fanów

Reklama

pt., 06/29/2018 - 13:13 -- koscielniakk

Zdumiewające odpadnięcie Niemiec z Mistrzostw Świata w piłce nożnej oznacza najgorszy występ ich reprezentacji od 1938 roku. A teraz drużyna, tuż przed początkiem fazy pucharowej udaje się z powrotem do domu.

Wzburzenie jest wielkie, narodowa reprezentacja Niemiec zaprzepaściła, poprzez wczesne wyeliminowanie z mistrzostw świata, ogromne zaufanie. Zespół zwraca się teraz do fanów. To miało być „całkowicie zasłużone” odpadnięcie.

Po historycznym knock-oucie przed fazą pucharową nie powinna zapaść żadna szybka decyzja co do przyszłości Joachima Löwa. „Rozmawiałem wczoraj wieczorem (podczas powrotnego lotu z Kazania do Moskwy – przyp. red.) z Jogi Löwem. Pozostaliśmy przy tym, że omówimy dalsze kroki w ciągu następnych dni.” – powiedział prezydent niemieckiej federacji piłkarskiej Reinhard Grindel. O dłuższym czasie do namysłu donosił także uprzednio Sport Bild.

Sami piłkarze zwrócili się w czwartkowe południe poprzez Facebooka do fanów
w otwartym liście. Brzmi on tak:

Drodzy kibice!

Jesteśmy tak samo rozczarowani jak wy! Mundial odbywa się co cztery lata i tyle sobie postanowiliśmy. Jest nam przykro, że nie graliśmy, jak mistrzowie świata. Stąd też zasłużenie odpadliśmy, takie to jest bolesne.

Wasze wsparcie było super, zarówno w Niemczech jak i na rosyjskich stadionach.
W 2014 w Rio jeszcze wspólnie świętowaliśmy. Do sportu należą jednak też porażki
i uznanie, jeśli przeciwnicy byli lepsi.

Gratulujemy Szwecji oraz Meksykowi zakwalifikowania się do dalszej rundy, a Korei Południowej wczorajszego zwycięstwa.

DZIĘKUJEMY Rosji za gościnność!”

Löw dostaje czas do namysłu

Pokonani niemieccy mistrzowie świata najchętniej zrezygnowaliby z ostatniego noclegu w szkole sportowej w Watutinkach. Po blamażu 0 – 2 z Koreą Południową cała świta Niemieckiego Związku Piłki Nożnej jeszcze raz powróciła na kilka niespokojnych godzin snu z Kazania do kwatery głównej przed rogatkami Moskwy. Mats Hummels wysłał światu przez Twittera jeszcze krótkie „Sorry”.

We czwartek 28.06 o 12:00 czasu lokalnego (11:00 czasu środkowoeuropejskiego) odlatuje do Niemiec specjalny samolot LH 343, który jednak będzie spóźniony ok. 1 godziny. Około 16:00 jest zaplanowane lądowanie przegranej ekipy na lotnisku we Frankfurcie. Jak zapowiedział Związek, zanim wszyscy się rozejdą, mają być przedstawione jeszcze raz reakcje Grindela jak i też przedstawicieli kierownictwa sportowego. Niemniej, debaty co do przyszłości niemieckiej piłki, niektórych piłkarzy no i naturalnie „zszokowanego”, „długoterminowego” trenera Löwa rozgorzały już przed powrotem.

Autor: 
Dominik Nowicki
Źródło: 

Welt.de

Polub Plportal.pl:

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Potwierdź, że nie jesteś robotem:
8 + 7 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.

Reklama