Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Dramatyczne sceny w Turynie, setki rannych kibiców

Reklama

ndz., 06/04/2017 - 00:50 -- Anonim (niezweryfikowany)

 

W strefie kibica w Turynie na placu San Carlo, gdzie nawet 30 tysięcy widzów oglądało finałowy mecz Ligi Mistrzów Real Madryt - Juventus Turyn (4:1) wybuchła panika. Niektórzy zaczęli uciekać z placu depcząc innych. Jest ponad 200 osób rannych - podaje na swojej stronie internetowej "La Stampa".

 

Zamieszanie zrobiło się tuż po zdobyciu trzeciej bramki przez Real. Dokładnie nie wiadomo, co było przyczyną paniki wśród kibiców na centralnym placu w stolicy Piemontu. Ansa pisze o hipotezie fałszywego alarmu. Z kolei "La Stampa" donosi, że powodem całego zajścia mógł być wybuch petardy. Pojawiła się też teoria o rozbiciu przez tłum barierek, co spowodować miało przypominający wybuch hałas.

Włoskie media prowadzące transmisję z placu w Turynie pokazują zdewastowaną okolicę i przewrócone barierki ochronne oraz tłumy zdezorientowanych ludzi.
Cały plac otoczony jest przez karetki pogotowia, radiowozy policji i wozy straży pożarnej. Świadkowie mówią o pokrwawionych obrusach, rozrzuconych butelkach, panice i wywracanych stolikach kawiarnianych. Dramatycznie wyglądają też setki par butów, które ludzie pogubili podczas ucieczki.

Autor: 
-------------
Źródło: 

Onet/PL PORTAL PL

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama