Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Bayern Monachium prowadzi, Lewandowski trafia w Lidze Mistrzów

wt., 11/24/2015 - 22:15 -- Anonim (niezweryfikowany)

Bayern Monachium jest bliski przypieczętowania awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Robert Lewandowski zdobył gola i został współliderem klasyfikacji strzelców.

Kingsley Coman uderzał zza pola karnego, ale piłka trafiła w Lewandowskiego. Polak zdobył ją opanować, momentalnie strzelił i futbolówka znalazła się w siatce Olympiakosu Pireus .

Tak padł piąty gol Lewandowskiego w Lidze Mistrzów. Dzięki niemu napastnik Bayernu dogonił Cristiano Ronaldo, Artjoma Dziubę, Luisa Suareza i Tomasa Muellera, którzy są na czele klasyfikacji strzelców.

Lewandowski zdobył gola na 2:0, bo prowadzenie mistrzom Niemiec dał Douglas Costa, który dobił piłkę źle odbitą przez bramkarza gości. Po niespełna 20 minutach było już 3:0, a gola po podaniu Arjena Robbena zdobył Tomas Mueller.

W 33. minucie boisko opuścił Robben, a zastąpił go Joshua Kimmich.

Co ciekawe, Lewadowski do strzelenia 28 goli potrzebował 45 meczów. By zdobyć tyle bramek, Messi - musiał rozegrać 47 spotkań, Raul - 52, a Cristiano Ronaldo - 68.

W drugim meczu grupy F Arsenal do przerwy prowadzi z Dinamem Zagrzeb 2:0. Przed piątą kolejką gier Bayern miał dziewięć punktów, tyle samo co Olympiakos. Arsenal i Dinamo miały po trzy.