Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Amatorska piłka w profesjonalnym wydaniu

Reklama

czw., 07/16/2020 - 22:00 -- moderator2

6 Lipca rozpoczęła się VI edycja Wakacyjnej Ligi Szóstek o Puchar Dyrektora. Emocji jak zwykle nie zabraknie w rywalizacji zespołów “OPEN”.

Czym jest kategoria “OPEN” oraz jak wygląda sytuacja po pierwszych starciach drużynowych w zawodach?

Sport to zdrowie, a najlepiej wiedzą o tym gracze piłki nożnej, którzy swój wolny czas lubią spędzać na orliku. Turniej “szóstek”, który swój debiut miał w 2015 roku,to rozwiązanie dla zawodników przygotowanych do rozegrania meczu o punkty ligowe. W końcu do wygrania jest Puchar Dyrektora M-GCKiS! Rozgrywki, co prawda, są przewidziane dla amatorskiej grupy aktywnie grających piłkarskich fanatyków, a więc przydzielonej do kategorii “OPEN”, ale sposób organizacji przedsięwzięcia można spokojnie nazwać profesjonalnym. Oprócz nagrody głównej, drużynom na podium rozdawane są również medale, a każdy mecz kontroluje sędzia, który nie pozwala na niesportowe zachowanie podczas starcia. Do rywalizacji co roku zgłaszają się ekipy, które marzą o zwycięstwie w lidze i mają opracowany dobry plan taktyczny na każdą załogę, przy czym nie zapominają o dobrej zabawie i graniu fair play.

W turnieju mogą wziąć udział wszystkie nieprofesjonalne drużyny piłkarskie, z limitem do 14 miejsc, które uprzednio  uiściły odpowiednią kwotę wpisową, która tym razem wynosiła 200 zł. W tym roku na kompleksie sportowym „Moje boisko – ORLIK 2012” w Choroszczy, gdzie organizowana jest rywalizacja, udział bierze 13 zespołów, podzielonych na dwie grupy. W grupie pierwszej rywalizują drużyny takie jak: Rajkom Choroszcz, RamboKopnij Babkę w Czapkę, Football Fans WasilkówDietetyczny Kredens, Promotech, a w drugiej zaś: LZS Choroszcz, KabarecziTeam Dużego Bica, Bajeczne ObrazyIzbiszcze, Krymar oraz Hanbud. Mecze rozgrywane są w tygodniu o późniejszych godzinach, w przedziale miedzy 18:00, a 20:00

Do tej pory wyniki poszczególnych spotkań prezentują się następująco: Rajkom Choroszcz - Rambo (2:1), Kopnij Babkę w Czapkę - Football Fans Wasilków (6:2), Dietetyczny kredens – Promotech (5:5), LZS Choroszcz – Kabareczi (5:2), Bajeczne Obrazy - Team Dużego Bica (3:2),  Krymar - Izbiszcze (3:4). Póki co w lidze góruje drużyna Kopnij Babkę w Czapkę, która trafiła do siatki przeciwnika sześciokrotnie. Tabela może jednak ulec zmianie, w końcu każdy zespół rozegrał do tego czasu zaledwie po jednym meczu. Warto jednak wspomnieć, że owa drużyna zwyciężała w turnieju już dwukrotnie, w 2017 i 2018 roku, a w V edycji turnieju zajęła 2 miejsce. Tytułu mistrzowskiego broni zaś Izbiszcze. Druga kolejka ligowa już 13 i 15 LipcaĆwierćfinał odbędzie się 17 i 19 sierpnia, półfinał 24 lub 26 sierpnia, natomiast finał i mecz o 3 miejsce 31 sierpnia!

 

Autor: 
Ewelina Dąbrowska
Polub Plportal.pl:

Reklama