Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

MISTRZYNI ELAINE THOMPSON W CIENIU NASTOLATKI

Reklama

ndz., 06/23/2019 - 16:55 -- Anonim (niezweryfikowany)

Dwukrotna mistrzyni olimpijska z Rio Elaine Thompson wygrała prestiżowy sprint o miano najszybszej kobiety na Jamajce. W finale biegu na 100 metrów podczas mistrzostw kraju pokonała także dwukrotną triumfatorkę igrzysk (Pekin i Londyn) – Shelly-Ann Fraser-Pryce. Chociaż obie panie uzyskały najlepszy w tym roku wynik na świecie, to najwięcej braw w finale zebrała 17-letnia Briana Williams.

Po strzale startera najlepiej z bloku wyszła Fraser- Pryce. Jej przewaga nad Thompson jednak z każdym krokiem malała. Obie sprinterki równocześnie minęły linie mety uzyskując ten sam czas – 10,73. To najlepszy w tym sezonie rezultat na świecie. Co ciekawe obie zawodniczki pobiegły tylko 0,03 sekundy wolniej od swoich życiówek.

Za metą jednak nie one wzbudzały największe zainteresowanie, a 17-letnia Briana Willson, która w finale zajęła trzecie miejsce. Nastolatka ustanowiła rekord Jamajki juniorek (U18) wynikiem 10,94. Wszyscy z dużym zainteresowaniem oczekiwali jej występu, bowiem w ostatnich dniach Williams dwukrotnie poprawiała rekordowe osiągnięcie. Ostatni raz w półfinale – uzyskała rezultat 11,01.

Po biegu finałowym nie mogła uwierzyć w swe osiągnięcie, patrząc na tablicę z wynikami na stadionie w Kingston. I wyglądała na mocno zażenowaną, kiedy to ją a nie dwie wielkie sprinterskie gwiazdy, bardziej otaczali dziennikarze i fotoreporterzy.

Niedługo po finale okazało się, że Williams biegała z gorączką i ze względu na chorobę musi wycofać się z rywalizacji na 200 metrów. Młoda sprinterka zapowiedziała jednak, że nie zrezygnuje z walki o miejsce w reprezentacji Jamajki na MŚ w Doha także na tym dystansie.

Autor: 
-------------------
Źródło: 

Przegląd Sportowy

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama