Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Lekkoatletyczne MŚ ustąpią miejsca igrzyskom w Tokio?

Reklama

wt., 03/24/2020 - 10:23 -- moderator2

 „Każdy z prezydentów kontynentalnych federacji l.a. uważa, że nie można już się spodziewać uczciwej rywalizacji olimpijskiej, skoro w wielu krajach z powodu rozprzestrzeniania się pandemii ciężko jest trenować” – stwierdził Coe w liście do prezydenta MKOl Thomasa Bacha, zaznaczając, że w tej sytuacji nie ma mowy o równorzędnych warunkach przygotowań do olimpijskiego startu. Ponadto, zdaniem Coe’a, ewentualne przesunięcie terminu igrzysk na jesień br. groziłoby tym, że lekkoatleci – po zakończeniu pandemii – zaczęliby się przygotowywać do występu w Tokio w przyspieszonym tempie, co groziłoby kontuzjami. 

17055287085247961433-2.jpg

W związku z tym Coe chciałby ratować tegoroczny sezon startami zawodników w zwyczajnych mityngach, sugerując, by tokijskie igrzysk przełożyć na rok przyszły. Żeby ułatwić MKOl-owi powzięcie tej decyzji, uzgodnił już z organizatorami lekkoatletycznych mistrzostw świata 2021 w Eugene (Oregon), że dostosują ich termin do nowego terminu przełożonych igrzysk.

W praktyce może to zapewne oznaczać, że mistrzostwa mogą być przesunięte na rok 2022 albo wróci się do starego modelu, w którym igrzyska olimpijskie były aż do roku 1980 jednocześnie lekkoatletycznymi mistrzostwami świata.

 

Autor: 
MACIEJ PETRUCZENKO
Źródło: 

onet.pl

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama