Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Lekkoatletyczne HMŚ i HME w odstępie co najmniej dwóch tygodni

Reklama

pt., 01/31/2020 - 14:47 -- moderator2

Przeniesione na 2021 rok lekkoatletyczne halowe mistrzostwa świata w Nankinie odbędą się co najmniej dwa tygodnie wcześniej lub później niż halowe mistrzostwa Europy w Toruniu. Do takiego porozumienia doszły światowe i europejskie władze.Foto: Shutterstock

O przełożeniu mistrzostw z 2020 na 2021 rok World Athletics zadecydował w środę. To od razu nasunęło myśl, co z halowymi ME w Toruniu. Obie federacja zapewniają, że zrobią wszystko, by sportowcy mogli wziąć udział w dwóch imprezach.

17055287085247961433-2.jpg

Impreza nie może się w tym roku odbyć, ponieważ w Chinach szerzy się koronawirus. World Athletics nie chciało szukać nowego organizatora, więc postanowiono przełożyć imprezę o rok.

Pewne jest, że HME odbędą się w dniach 5-7 marca. Na razie nie ustalono terminu HMŚ. "Na pewno jednak obie imprezy będą dzielić co najmniej dwa tygodnie" - zapewnił prezydent European Athletics Svein Arne Hansen.

Autor: 
Redakcja Onet
Źródło: 

onet.pl

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama