Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Emocjonujące pojedynki na LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej Aniołki Matusińskiego kontra Felix

Reklama

wt., 08/27/2019 - 13:33 -- izabela.szkatula

Jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek w historii światowej lekkoatletyki – Allyson Felix – potwierdziła udział w LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej. Znakomita amerykańska sportsmenka już 14 września zmierzy się w Chorzowie z będącymi w wybornej formie Aniołkami Matusińskiego. Na bieżni Stadionu Śląskiego rywalizować będą także m.in. wyśmienici sprinterzy Asafa Powell i Andre de Grasse.

17055287085247961433-2.jpg

Zakończone w niedzielę lekkoatletyczne mistrzostwa Polski przyniosły szereg wartościowych rezultatów, ale największym echem odbiła się wspaniała postawa Aniołków Matusińskiego. Nasze specjalistki od biegania jednego okrążenia nie tylko uzyskały znakomite wyniki sportowe. Na bieżni w Radomiu zaprezentowały kibicom wyborne widowisko lekkoatletyczne i niesamowitą waleczność dosłownie do ostatnich centymetrów bieżni. Dla Justyny Święty-Ersetic i jej koleżanek ze sztafety 4x400 m LOTTO Memoriał Kamili Skolimowskiej będzie ostatnim sprawdzianem formy przed jesiennymi mistrzostwami świata. Sportową dyspozycję naszych zawodniczek na szybkiej chorzowskiej bieżni sprawdzi wybitna postać światowego sportu. Wspomniana Allyson Felix to jedna z legend lekkoatletycznych stadionów. W dorobku ma 9 medali olimpijskich oraz 16 krążków wywalczonych podczas mistrzostw świata. Amerykanka ma imponujący rekord życiowy 49,26, a w światowej czołówce utrzymuje się już od ponad dekady.

Niemniej ciekawie będzie w najbardziej prestiżowej konkurencji lekkoatletycznej, czyli sprincie panów na dystansie 100 metrów. Największą gwiazdą będzie tutaj Andre De Grasse. Kanadyjczyk w 2015 roku zdobył dwa brązowe medale mistrzostw świata, a rok później podczas igrzysk w Rio de Janeiro aż trzykrotnie stawał na podium (m.in. srebro w biegu na 200 i brąz na 100 metrów). Po tych sukcesach został okrzyknięty przez opinię publiczną następcą legendarnego Usaina Bolta. Jego karierę przerwała jednak kontuzja. Dziś wraca do świetnej dyspozycji, czego dowodem jest najlepszy wynik jaki osiągnął tego lata – 9.98. Podczas LOTTO Memoriału Kamili Skolimowskiej jego największym rywalem będzie niegdysiejszy rekordzista świata Jamajczyk Asafa Powell. Jeden z najbardziej znanych sprinterów świata nazywany jest Mr. Sub 10. To swoisty „rekordzista świata” – 100 metrów w czasie poniżej 10 sekund Powell pokonał aż 97 razy! Kolejna szansa 14 września na Stadionie Śląskim.

Mająca bardzo udany sezon Karolina Kołeczek (w tym sezonie już dziewięć biegów poniżej 13 sekund) zmierzy się na dystansie 100 metrów przez płotki m.in. z aktualną mistrzynią Europy na tym dystansie Białorusinką Elwirą Hierman.

Silnych mężczyzn nie zabraknie w pchnięciu kulą. Do potwierdzonych wcześniej miotaczy mających już na swoim koncie próby na 22 metry dołączył czwarty. Rywalem polskich mocarzy – Michała Haratyka i Konrada Bukowieckiego – oraz Nowozelandczyka Toma Walsha, będzie prezentujący wyborną formę Brazylijczyk Darlan Romani. W tym roku uzyskał już 22,61, a kilkanaście dni temu zwyciężył w Limie podczas Igrzysk Panamerykańskich pchając 22,07.

Na Stadionie Śląskim kibice zobaczą także m.in. Mariję Łasickiene, Andriusa Gudziusa czy Christopha Hartinga. Będą także polskie gwiazdy – Kamila Lićwinko, Maria Andrejczyk, Paweł Wojciechowski, Marcin Lewandowski, Ewa Swoboda, Paweł Fajdek, Adam Kszczot czy Piotr Lisek.

 LOTTO Memoriał Kamili Skolimowskiej to największy mityng lekkoatletyczny w Polsce. W 2018 roku zgromadził na trybunach Stadionu Śląskiego ponad 41 000 sympatyków sportu.

Jubileuszowa, dziesiąta edycja Memoriału, już 14 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny.

Autor: 
Onet
Źródło: 

Onet

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama