Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Bilety na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie nie będą sprzedawane publicznie

Reklama

czw., 01/20/2022 - 13:07 -- MagdalenaL

Pekin,17 stycznia (Reuters) – Bilety na Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które rozpoczną się 4 lutego, będą rozprowadzane do grup „docelowych” i nie będą dostępne dla ogółu społeczeństwa, oznajmił w poniedziałek komitet organizacyjny, w ramach najnowszych utrudnień Igrzysk spowodowanych przez Covid-19.

Organizatorzy zapowiedzieli we wrześniu, że w ramach polityki przeciwdziałania Covid-19, która niemal zamknęła granice Chin dla międzynarodowych podróżnych, nie będzie międzynarodowej publiczności w trakcie Igrzysk.

W poniedziałkowym oświadczeniu powołano się na “poważną i złożoną” sytuację związaną z COVID-19 i na potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa personelowi i widzom Olimpiady. 

Miejscowi widzowie, którzy otrzymają bilety, muszą przestrzegać ścisłych zasad przeciwdziałania COVID-19 przed, w trakcie i po uczestnictwie w wydarzeniach olimpijskich. Nie podano dalszych szczegółów ani nie sprecyzowano, w jaki sposób bilety będą rozdzielane.

Chiny, którym udało się w znacznym stopniu opanować lokalne infekcję COVID-19, starają się w pośpiechu zapobiec rozprzestrzenianiu się rozproszonych ognisk wysoce zakaźnego wariantu Omikron, u progu właśnie rozpoczynającego się okresu wzmożonych podróży związanych z Chińskim Nowym Rokiem. 

Olimpiada, która odbędzie się w stolicy Chin oraz sąsiadującej prowincji Hebei, będzie miała miejsce w „zamkniętej pętli”, która oddzieli zawodników i personel igrzysk od ogółu chińskiego społeczeństwa. Większość zawodników przybędzie specjalnie wyczarterowanymi samolotami.

W zeszłym miesiącu Północno Amerykańska Narodowa Liga Hokeja oświadczyła, że  jej zawodnicy nie będą uczestniczyć w olimpijskim turnieju w Pekinie z powodu zakłóceń w terminarzu ligi w związku z COVID-19.

Autor: 
Tłumaczenie: Agnieszka Żółty; reportaż: Tony Munroe, edycja: Gareth Jones and Alex Richardson
Polub Plportal.pl:

Reklama