Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

XIV Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny Łowicz 2019 – Kuba Protasewicz nowy mistrz na 1000m

Reklama

pt., 06/28/2019 - 16:30 -- izabela.szkatula

Blisko 250 młodych sportowców z Polski, Estonii, Litwy, Słowacji i Węgier wzięło udział w XIV Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym, który odbył się (18 czerwca) na stadionie im. 10 Pułku Piechoty w łowiczu.

Łowicz był gospodarzem lekkoatletycznej imprezy już czwarty rok z rzędu. Przed rozpoczęciem zawodów reprezentacje przemaszerowałyulicami miasta z Nowego Rynku na stadion przy ulicy Jana Pawła II.

Na starcie pojawili się zawodnicy urodzeni w latach 2006-2008 i młodsi. Podobnie jak to ma miejsce podczas Czwartków Lekkoatletycznych, sportowcy rywalizowali w konkurencjach biegowych: na dystansie 60, 300, 600 (dziewczęta)/1000 metrów (chłocy) oraz w konkurencjach technicznych: skoku w dal, wzwyż oraz w rzucie piłeczką palantową.

Kuba Protasewicz 1000m MISTRZEM POLSKI w Czwartkach Lekkoatletycznych. Kuba uzyskał w biegu na 1000m nowy rekord życiowy (3.15.59s). 

Kuba Protasewicz 1000m  MISTRZEM POLSKI w Czwartkach Lekkoatletycznych

Finisz Kuby z o głowę wyższym przeciwnikiem.

XIV Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny szczęśliwy dla Kuby Protasewicza. Jego czas na 1000m (3.17.23s) jest wprawdzie nieco słabszy od rekordu życiowego, ale 3 miejsce w międzynarodowym debiucie, za Węgrem i Litwinem jest i tak imponującym osiągnięciem.

Organizatorem międzynarodowej imprezy były Fundacja "Czyń Dobro" im. Jana Pawła II w Łowiczu, Stowarzyszenie "Sport Dzieci i Młodzieży" w Warszawie oraz Urząd Miejski w Łowiczu. 

Zawody współfinansowano ze środków samorządu województwa łóckiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Autor: 
redakcja
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama