Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Szwed chce zostać mistrzem olimpijskim. "- Wypijam kilka piw dziennie, siedem razy w tygodniu"

Reklama

śr., 02/19/2020 - 06:40 -- zzz

Mistrz Szwecji w maratonie David Nilsson ma specjalny program przygotowań do olimpiady w Tokio, w którym ważną częścią diety jest regularne picie piwa. To dostarcza mu bezpłatnie sponsor w ramach specjalnego kontraktu.

 

- Wypijam kilka piw dziennie, siedem razy w tygodniu, a wieczorem przed zawodami zawsze cztery półlitrowe i według moich dietetyków bardzo mi pomaga, ponieważ zawiera dużo węglowodanów. Ja z kolei przed startem czuję się rozluźniony - powiedział Nilsson, który 1 grudnia w Walencji pobił 36-letni rekord kraju wynikiem 20.10,08.

- Po rekordzie i medialnym szumie zgłosił się do mnie sponsor, znany duński browar. Kontrakt zawiera darmowe piwo z dostawą - wyjaśnił biegacz na łamcah dziennika "Aftonbladet".

Maratończyk dodał, że drugim elementem przygotowań jest trening na wysokości, lecz nie tam gdzie zimą trenują inni szwedzcy biegacze, czyli w południowej Afryce i Etiopii, ale w... mieszkaniu w Sztokholmie.

Biegacz śpi i przebywa jak najwięcej czasu za dnia w namiocie, w którym jest symulowane rozrzedzenie powietrza odpowiadające wysokości 2700 metrów.

- Skonstruowany we współpracy z uniwersytetem mój namiot przypomina inkubator dla noworodków. Regularnie w nim spałem przez 15 miesięcy przed pobiciem rekordu. Pomysł jest kontrowersyjny. Wielu moich szwedzkich rywali twierdzi, że nic nie daje natomiast ja mam inne zdanie, które potwierdzają pomiary mojej wydolności. W Norwegii stwierdzono z kolei, że jest to środek dopingujący. W Szwecji jest na szczęście dozwolony - powiedział Nilsson.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

polsatnews

Polub Plportal.pl:

Reklama