Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Leon Reid: Sprinter olimpijski skazany pod zarzutem posiadania kokainy

Reklama

śr., 02/23/2022 - 23:45 -- MagdalenaL

Leon Reid reprezentował Irlandię w biegu na 200 metrów, podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 r.

Sprinter, który reprezentował Irlandię na Olimpiadzie, otrzymał wyrok w zawieszeniu, ponieważ jego mieszkanie było wykorzystywane do produkcji kokainy.

Leon Reid, 27 lat, z Longmead Terrace w Bath, został skazany na 21 miesięcy w zawieszeniu na 18 miesięcy i 220 godzin nieodpłatnej pracy, przez sędziego w Sądzie Koronnym w Bristolu w piątek.

Reid reprezentował Irlandię w biegu na 200 metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku.

Zdobył również brązowy medal dla Irlandii Północnej na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w 2018 roku.

Reid został skazany za pozwolenie, aby jego mieszkanie w Bath było wykorzystywane do produkcji kokainy, za otrzymywanie płatności, jego wiadomości tekstowe wykazały, że wynosiły 500 funtów miesięcznie. 

Nie został uznany za winnego ukrywania własności przestępczej i trzech przestępstw związanych z bronią palną, wszystkie dotyczyły przedmiotów skonfiskowanych z jego mieszkania. 

Reid zdobył medale Mistrzostw Europy w kategorii wiekowej poniżej 20 i 23 lat dla Wielkiej Brytanii, ale zmienił reprezentujące barwy na Irlandię w 2018 roku.

Trzech innych mężczyzn skazanych w związku z operacją narkotykową w 2020 roku otrzymało kary pozbawienia wolności.

Należał do nich 30-letni Romaine Hyman, pochodzący wcześniej z Portland Place w Bath, uznany za winnego 18 przestępstw i skazany na 26 lat więzienia. 

 

Autor: 
Tłumaczenie tekstu: Magdalena Hałasa
Polub Plportal.pl:

Reklama