Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Białoruska biegaczka Timanowska sprzedała medal z Igrzysk Europejskich w Mińsku za 21 000 dolarów

Reklama

wt., 08/31/2021 - 02:35 -- MagdalenaL

Zdjęcie: https://www.instagram.com/kristi_timanovskaya/

Białoruska lekkoatletka Kristina Timanowska, która przebywa w Warszawie po skandalu na Igrzyskach Olimpijskich 2020, sprzedała swój srebrny medal z Igrzysk Europejskich 2019 w Mińsku za 21 000 dolarów. Pieniądze przekaże na wsparcie sportowców.

Poinformował o tym białoruski „Fundusz Solidarności Sportowej”.

Timanowska wystawiła na eBayu medal za bieg kobiet na 100 metrów. Początkowa cena wynosiła 5 tysięcy dolarów.

Nie ujawniono, kto kupił nagrodę białorusinki. „Nawet nie spodziewałam się, że medal zostanie kupiony za tę kwotę. Nie znam jeszcze kupującego, ale chciałabym się z nim spotkać" – powiedziała Timanowska.

Wszystkie pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane do Białoruskiego Funduszu Solidarności Sportowej.

Co się stało z Timanowską?

Białoruska biegaczka Kristina Timanowska dzięki wizie humanitarnej od 4 sierpnia przebywa w Warszawie. Do Polski wyjechał też mąż sportsmenki. Timanowska miała wystąpić na igrzyskach olimpijskich w Tokio na dystansach 100 i 200 metrów.

Z powodu niewystarczającej liczby testów antydopingowych dwóch białoruskich sportowców zostało zawieszonych w sztafecie 4x400 metrów. Dlatego kierownictwo drużyny postanowiło zaangażować Timanowską do udziału w sztafecie. Dziewczyna skrytykowała tę decyzję w sieciach społecznościowych.

Później Timanowska powiedziała, że białoruska drużyna narodowa próbowała siłą odesłać ją do domu na igrzyskach olimpijskich.

Narodowy Komitet Olimpijski Białorusi wyjaśnił decyzję Timanowskiej „stanem emocjonalnym i psychologicznym” według lekarzy. Dziewczyna powiedziała, że ​​to kłamstwo i nalegała, aby lekarze jej nie badali.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski wszczął formalne śledztwo w sprawie Timanowskiej. A Polska pomogła sportsmence bezpiecznie dotrzeć do Warszawy. Dziewczyna planuje kontynuować treningi w Polsce.

 

Autor: 
Eugenia Lutsenko, tłum. Anastasiia Vasylchenko
Polub Plportal.pl:

Reklama