Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

12-letni kolarz wyprzedził zawodowców podczas brytyjskiego wyścigu „Tour of Britain”

Reklama

pon., 09/20/2021 - 10:42 -- MagdalenaL

Źródło zdjęcia: SWPIX

W pobliżu Edynburga podczas brytyjskiego wyścigu 12-letni Xander Graham wyprzedził zawodowych kolarzy. Film z wyścigu zamieszczony na kontach społecznościowych miał ponad milion wyświetleń w ciągu 24 godzin.

Informuje BBC.

Xander Graham wiedział już, że tam będą, bo śledził trasę online i w momencie gdy kolarze zbliżali się do zakrętu zdecydował jechać po chodniku obok nich i wyprzedzać.

- To było około jednej minuty, po prostu jechałem tak szybko, jak mogłem – około 25 km na godzinę, jak sądzę” – powiedział chłopak w wywiadzie dla BBC.

Podczas wyścigu facet otrzymał butelkę wody od kolarza Pascala Eenkhoorna. Chociaż jest to zabronione ze względu na zaśmiecanie i niebezpieczeństwo. Xander obiecał kupić półkę na tę butelkę aby postawić ją w swoim pokoju.

Pod koniec wydarzenia chłopak miał też możliwość porozmawiać z takimi zawodowcami jak Mark Cavendish, Wout van Aert, a także ze sponsorem wyścigu „Tour of Britain”, który wręczył mu bilety VIP, aby obejrzeć ostatni etap wyścigu w Aberdeen.

Xander Graham marzy o zostaniu jedną z osób uprawiających ten sport zawodowo, czyli zostać zawodowym kolarzem. Mając 12 lat, chłopak już zdobył wiele nagród w Scottish Cycling w 2019 i 2021 roku.

Autor: 
Anastasiia Vasylchenko
Polub Plportal.pl:

Reklama