Stefan Hula został mistrzem Polski

Reklama

wt., 12/26/2017 - 16:23 -- zzz

 

Stefan Hula został mistrzem Polski w skokach narciarskich w rywalizacji na dużej skoczni. Srebrny medal przypadł Piotrowi Żyle, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch.

 

 

W tym roku konkurs o mistrzostwo Polski na skoczni dużej rozgrywany był w Wiśle-Malince. Do rywalizacji na obiekcie im. Adama Małysza zgłoszonych zostało zaledwie 35 zawodników, a do tego trzech z nich nie stanęło na starcie.

 

W ubiegłym roku rywalizacja w mistrzostwach Polski odbywała się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Najlepszy okazał się Piotr Żyła, który wyprzedził Dawida Kubackiego i Macieja Kota. Na podium nie znalazł się Kamil Stoch, który w tym roku typowany był jako faworyt do złota.

Po pierwszej serii prowadzili ex aequo Kamil Stoch, który wylądował na 126 metrze i Stefan Hula, lądujący dwa i pół metra bliżej, ale za to w lepszym stylu. Trzeci był Piotr Żyła z wynikiem 119 metrów.

Druga seria była rozstrzygająca dla mistrzowskiego tytułu. W bezpośrednim pojedynku lepszy okazał się Hula, któremu skok na odległość 126 metrów dał złoty medal. Skok zepsuł za to Stoch, który osiągnął 111,5 metra i spadł na trzecie miejsce, natomiast na drugą pozycję awansował Piotr Żyła. On z kolei w swojej drugiej próbie skoczył 120 metrów.

Zawiódł nieco Dawid Kubacki, który w pierwszej serii skoczył tylko 108 metrów. W drugiej się poprawił i osiągnął 124 metry, ale pozwoliło mu to tylko na zajęcie czwartej lokaty.

Z dobrej strony w finałowej serii pokazał się Damian Skupień, syn znanego przed laty skoczka Wojciecha, który osiągnął 123 metry i pokazał, że ma spory talent.

 

 

Autor: 
fot. Tadeusz Mieczyński
Źródło: 

onet/plportal.pl

Dział: 
video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Potwierdź, że nie jesteś robotem:

Reklama