Polska sztafeta 4x400 m kobiet zdobyła brązowy medal

Polska sztafeta 4x400 m kobiet wywalczyła brązowy medal podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie! Z dużą przewagą wygrały Amerykanki, a drugie były Brytyjki. To ósmy medal "Biało-czerwonych" w Londynie.

Zaskoczeniem w naszej sztafecie było wystawienie Justyny Święty, która długo leczyła kontuzję i nie miała żadnej próby poza jednym, nieudanym indywidualnym występem.

Tradycyjnie w naszej sztafecie rozpoczęła Małgorzata Hołub. Przybiegła przedostatnia, ale już po chwili kontuzji doznała Jamajka Anneisha McLaughlin-Whilby, a znakomicie pobiegła Iga Baumgart i wyprowadziła naszą sztafetę na trzecie miejsce. Aleksandra Gaworska utrzymała tę lokatę.

Brytyjka uciekła Justynie Święty, ale nasza reprezentantka spisała się wspaniale. Obroniła medalową pozycję i na mecie utonęła w objęciach koleżanek.

"Biało-czerwone" osiągnęły najlepszy swój czas w sezonie - 3.25,41. Amerykanki pobiegły najszybciej w tym roku na świecie - 3.19,02, a Brytyjki finiszowały z czasem 3.25,00.

To ósmy medal naszych lekkoatletów w Londynie. Przed ostatnim dniem imprezy mieliśmy siedem: dwa złote w rzucie młotem Anity Włodarczyk i Pawła Fajdka, dwa srebrne Adama Kszczota w biegu na 800 m i Piotra Liska w skoku o tyczce oraz trzy brązowe: Malwiny Kopron i Wojciecha Nowickiego w rzucie młotem oraz Kamili Lićwinko w skoku wzwyż.

Czołówka sztafety 4x400 kobiet