JAN ZIOBRO SKREŚLONY ZE SKŁADU KADRY B

Reklama

śr., 01/17/2018 - 17:25 -- zzz

Polski Związek Narciarski opublikował na stronie internetowej oświadczenie, w którym komentuje medialne zamieszanie dotyczące Jana Ziobry. Informuje w nim, że zarzuty stawiane przez zawodnika są bezpodstawne. Zalecił także członkom sztabów szkoleniowych i Adamowi Małyszowi "nie udzielanie wypowiedzi na ten temat". 26-latek został ponadto skreślony ze składu kadry B.

 

0‹ wróć

Ostatnie wypowiedzi Jana Ziobry odbiły się w świecie sportu szerokim echem. Zawodnik, który ma na koncie triumf w konkursie Pucharu Świata, przed kilkoma dniami podjął decyzję o zawieszeniu kariery, a w publikowanych w serwisie Facebook filmach opowiada o przykładach niesprawiedliwego traktowania ze strony sztabu trenerskiego i ludziach, którzy, jak sam mówił, "chcą go zniszczyć". Na jego słowa zareagował Polski Związek Narciarski, publikując w środę specjalne oświadczenie, podpisane przez jego prezesa - Apoloniusza Tajnera.

 

Prezydium PZN podjęło decyzję o skreśleniu Ziobry ze składu kadry B. Poinformowało także, iż po przeanalizowaniu całej sprawy uznało, że zarzuty zawodnika są bezpodstawne. Dodatkowo, zaleciło członkom sztabów szkoleniowych oraz dyrektorowi sportowemu ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej - Adamowi Małyszowi - nieudzielanie wypowiedzi na ten temat
 

"Po zapoznaniu się z przebiegiem uczestnictwa oraz ze stanowiskiem sztabu szkoleniowego Kadry B oraz Dyrektora Adama Małysza, które dotyczyły publicznych wypowiedzi zawodnika Jana Ziobry, Prezydium PZN stwierdza, że odczucia zawodnika o dyskryminowaniu Go przez członków sztabu szkoleniowego są nieuzasadnione, a powołania do udziału w zawodach FIS były podyktowane tylko i wyłącznie aktualnym poziomem sportowym".

 

 

"W związku z oświadczeniem zawodnika o zawieszeniu swojej kariery sportowej, Prezydium PZN podjęło decyzję o skreśleniu Jana Ziobry ze składu Kadry Narodowej B w skokach narciarskich z dniem 15.01.2018 roku. Prezydium PZN stwierdza także, że medialne zamieszanie w tej sprawie i w tym okresie działa negatywnie na przygotowania zawodników do Igrzysk Olimpijskich i zaleca członkom sztabów szkoleniowych Kadr Narodowych A, B i Młodzieżowej C oraz Dyrektorowi Adamowi Małyszowi, nie udzielanie wypowiedzi na ten temat" - czytamy w oświadczeniu.

 

Autor: 
---
Źródło: 

onet

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Potwierdź, że nie jesteś robotem:

Reklama