Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Koronawirus. Tenis. Rozgrywki ATP zawieszone na sześć tygodni. Turnieje w Miami, Monte Carlo ...

Reklama

czw., 03/12/2020 - 18:11 -- moderator2

Już w niedzielę przekazano, że nie odbędzie się ważny turniej w Indian Wells. W czwartek ogłoszono, że z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa rozgrywki ATP zostaną zawieszone na co najmniej sześć tygodni. Jeśli sytuacja na to pozwoli, gracze powrócą do rywalizacji na przełomie kwietnia i maja 2020 roku.

Decyzja ATP oznacza, że w obecnym sezonie nie odbędą się także prestiżowe turnieje w Miami oraz Monte Carlo, gdzie tenisiści mieli zainaugurować sezon gry na kortach ziemnych. Odwołane zostały również imprezy głównego cyklu w Barcelonie, Houston, Marrakeszu i Budapeszcie.

17055287085247961433-2.jpg

ATP odwołało również wszystkie zawody rangi ATP Challenger Tour zaplanowane do rozegrania w ciągu najbliższych sześciu tygodni. W trybie natychmiastowych zostaną zakończone trwające obecnie imprezy w kazachskim Nur-Sułtanie i Potchefstroom w RPA.

Jak na razie nie wypracowano jeszcze rozwiązania odnośnie punktów rankingowych, jakie miały być bronione przez uczestników odwołanych turniejów. Poinformowano tylko, że tenisiści biorący udział w imprezach ITF nie otrzymają żadnych punktów.

 

Autor: 
Rafał Smoliński
Źródło: 

sportowefakty.wp.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama