Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

ATP w Montrealu: Hubert Hurkacz pokonał Taylora Fritza. Polak w II rundzie

śr., 08/07/2019 - 12:38 -- izabela.szkatula

W pierwszej rundzie turnieju ATP w Montrealu Hubert Hurkacz wygrał z Taylorem Fritzem 6:3, 7:5. W kolejnej czeka już na niego Stefanos Tsitsipas.

Hurkacz start w Montrealu rozpoczął od spotkania deblowego razem z Johnem Isnerem. Polsko-amerykańska para uległa Alexowi De Minaurowi i Jordanowi Thompsonowi 4:6, 6:7 (7:3). W środowy wieczór przystąpił do rywalizacji w o wiele ważniejszym dla niego turnieju indywidualnym, a jego przeciwnikiem był Taylor Fritz.
Polak nie był faworytem tego starcia, jego rywal to w końcu 25. zawodnik rankingu ATP, ale Hurkacz nadspodziewanie łatwo rozprawił się z Amerykaninem, wygrywając mecz bez straty seta. Cały mecz trwał zaledwie godzinę i 15 minut, a nasz zawodnik ani przez moment nie mógł się czuć zagrożony.
Hubert już przy pierwszej próbie przełamał Fritza, dzięki czemu po trzech gemach prowadził już 3:0. Do końca tej partii obaj tenisiści grali już gem za gem, dzięki czemu Hurkacz wygrał 6:3. Polak aż czterokrotnie bronił break pointów, ale Amerykaninowi nie udało się ani raz go przełamać.
Bardzo podobny przebieg miała druga partia. Błyskawiczne przełamanie i pewne prowadzenie, choć przy wyniku 5:4 i serwisie Hurkacza, Fritz zdołał odrobić straty. Na niewiele się to zdało, bo już w następnym gemie oddał własne podanie, a chwilę później Polak skończył spotkanie wykorzystując już pierwszą piłkę meczową.
Kolejne spotkanie odbędzie się 7 sierpnia, a rywalem 22-latka będzie sklasyfikowany na piątym miejscu rankingu ATP Stefanos Tsitsipas.