Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

ATP w Atlancie: Majchrzak odpadł w pierwszej rundzie

Reklama

śr., 07/24/2019 - 15:32 -- izabela.szkatula

Kamil Majchrzak odpadł w pierwszej rundzie ATP na kortach twardych w Atlancie. Polak przegrał z Australijczykiem – Matthew Ebdenem.

Reprezentant Polski dostał się do głównej drabinki z kwalifikacji. Pierwszy pojedynek 102. w rankingu ATP tenisisty ze sklasyfikowanym o dwie pozycje wyżej Ebdenem rozpoczął się półtorej godziny później ze względu na deszcz.

W inauguracyjnym secie 23-letni zawodnik prowadził 4-1, ale pozwolił starszemu rywalowi wygrać cztery kolejne gemy. Przy prowadzeniu 6-5 zmarnował dwie piłki setowe. Decydujące dla losów drugiej odsłony okazało się przełamanie, które będący niespełna rok temu 39. rakietą świata Australijczyk uzyskał w ósmym gemie. W kolejnym wykorzystał trzeciego meczbola.

Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 7-6 (7-5), 6-3.

Do imprezy organizowanej w Atlancie pierwotnie zgłosił się również Hubert Hurkacz, jednak ten wycofał się, aby poświęcić więcej czasu przygotowaniom do dalszego sezonu.

Autor: 
Izabela Szkatuła
Źródło: 

Interia

Polub Plportal.pl:

Reklama