Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Emma Raducanu: mężczyzna uznany za winnego w sprawie prześladowania brytyjskiej tenisistki

Reklama

wt., 02/01/2022 - 11:27 -- MagdalenaL

Źródło grafiki: 

https://ichef.bbci.co.uk/news/976/cpsprodpb/1512/production/_123049350_gettyimages-1365929947.jpg

 

Padł wyrok na 35-letniego mężczyznę w sprawie prześladowania brytyjskiej tenisistki osiągającej najlepsze wyniki - Emmy Raducanu.

Amrit Magar z Edgware był sądzony w piątek w Bromley Magistrates i zostanie skazany w późniejszym terminie.

Magar został uchwycony na nagraniu z kamery, na którym widać, jak pozostawia pod drzwiami zawodniczki listy i kartki. Nagranie pochodzi z domu 19-latki w południowej części Londynu, gdzie mieszka z rodzicami.

W oświadczeniu złożonym w sądzie, o którym donosi Daily Mail, Raducanu powiedziała, że teraz boi się wychodzić sama z domu.

„Odkąd to wszystko się zaczęło, jestem stale przerażona. Czuję się bardzo zaniepokojona, gdy wychodzę, zwłaszcza jeśli jestem sama” – powiedziała policji w oświadczeniu.

„Przez tę całą sytuację mam wrażenie, jakby odebrano mi wolność. Ciągle oglądam się za siebie. Nie daję już rady i martwię się, że to może się powtórzyć. Nie czuję się bezpiecznie we własnym domu, w którym przecież powinnam czuć się najbezpieczniej."

 

Źródło grafiki:

 https://ichef.bbci.co.uk/news/976/cpsprodpb/149AA/production/_123049348_magarcpsedit.jpg

Magar przychodził pod dom Raducanu kilka razy w grudniu zeszłego roku.

Zdarzyło się, że były kurier firmy Amazon zostawił tenisistce ręcznie narysowaną mapę, aby pokazać jej, że przeszedł 37 kilometrów od swojego domu w północno-zachodnim Londynie, żeby do niej dotrzeć.

Zostawił jej też karteczkę z napisem „zasługujesz na miłość”.

Raducanu, obecna mistrzyni US Open, została w grudniu wybrana Osobowością Sportową Roku BBC.

 

Autor: 
BBC / Tłumaczenie: Natalia Stawicka
Polub Plportal.pl:

Reklama