ME w Belgradzie. Polacy wygrali klasyfikację medalową

Z pięcioma medalami "Biało-czerwoni" zakończyli niedzielne występy na halowych mistrzostwach Europy w Belgradzie. Krążek z najcenniejszego kruszcu zdobyli Adam Kszczot (bieg na 800 metrów), Sylwester Bednarek (skok wzwyż) oraz sztafety 4x400 metrów kobiet i mężczyzn. Polacy wygrali klasyfikację medalową, a do kraju przywiozą łącznie 12 medali.

Pierwszy medal dla Polski w niedzielę w Belgardzie wywalczył Adam Kszczot. Polak był najszybszy w biegu na 800 metrów, nie dając rywalom najmniejszych szans.

Chwilę po nim, krążek z najcenniejszego kruszcu wywalczył Sylwester Bednarek w skoku wzwyż. 27-latek, z wynikiem 2,32 m, wyprzedził Brytyjczyka Robbiego Grabarza i Białorusina Pawła Seliwerstau.

Polski zawodnik miał chwilę zawahania na 2,27, którą to wysokość przeskoczył dopiero w trzeciej próbie. Potem 2,30 pokonał już w drugiej, a 2,32 w pierwszej.

Bednarek długo musiał czekać na kolejny medal z wielkiej imprezy. Polak jest przecież brązowym medalistą z Berlina z 2009 roku, a teraz został halowym mistrzem Europy.

Ewa Swoboda zajęła trzecie miejsce w finale 60 metrów. Polka uzyskała czas 7,10 - najlepszy w tym sezonie.

ME W BELGRADZIE. MEDALE KSZCZOTA, BEDNARKA I SWOBODY. GALERIA

ZOBACZ ZDJĘCIA

1Finał mógł się zakończyć dla Swobody przedwcześnie. Po pierwszym starcie, który został natychmiast przerwany, sędziowie długo się naradzali, ale ostatecznie pokazali tylko żółtą kartkę i zieloną Swobodzie, co ta przyjęła z ogromną ulgąPolkę wyprzedziła Brytyjka Asha Philip (7,06) i Ukrainka Olesia Powh (7,10), o której wyższym miejscu zadecydowały tysięczne sekundy.Sztafeta kobiet w składzie: Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Justyna Święty zdobyła złoty medal w biegu 4x400 metrów. "Biało-czerwone" wyprzedziły Wielką Brytanię i Ukrainę.Na tym samym dystansie złoto wywalczyli panowie w składzie: Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk, Przemysław Waściński, Rafał Omelko. Polacy wyprzedzili Belgów i Czechów.Reprezentacja Polski wygrała klasyfikację medalową przed Wielką Brytanią i Niemcami. "Biało-czerwoni" zdobyli 12 medali w tym aż siedem złotych - co jest najlepszym wynikiem reprezentacji w historii halowych mistrzostw Europy.

Finał mógł się zakończyć dla Swobody przedwcześnie. Po pierwszym starcie, który został natychmiast przerwany, sędziowie długo się naradzali, ale ostatecznie pokazali tylko żółtą kartkę i zieloną Swobodzie, co ta przyjęła z ogromną ulgą.

Polkę wyprzedziła Brytyjka Asha Philip (7,06) i Ukrainka Olesia Powh (7,10), o której wyższym miejscu zadecydowały tysięczne sekundy.

Sztafeta kobiet w składzie: Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Justyna Święty zdobyła złoty medal w biegu 4x400 metrów. "Biało-czerwone" wyprzedziły Wielką Brytanię i Ukrainę.

Na tym samym dystansie złoto wywalczyli panowie w składzie: Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk, Przemysław Waściński, Rafał Omelko. Polacy wyprzedzili Belgów i Czechów.

Reprezentacja Polski wygrała klasyfikację medalową przed Wielką Brytanią i Niemcami. "Biało-czerwoni" zdobyli 12 medali w tym aż siedem złotych - co jest najlepszym wynikiem reprezentacji w historii halowych mistrzostw Europy.