Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

POKAZ BIAŁEJ SIŁY. POLKI MISTRZYNIAMI ŚWIATA W SZTAFECIE 4 X 400

ndz., 05/12/2019 - 21:38 -- zzz

Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz, Anna Kiełbasińska i Justyna Święty Ersetic zdobyły złoty medal mistrzostw świata sztafet w Jokohamie. Biało-czerwone wyprzedziły Amerykanki i Włoszki.

Niedzielną rywalizację z udziałem biało-czerwonych rozpoczęli panowie. Sztafeta 4x400 metrów w składzie: Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Tymoteusz Zimny i Karol Zalewski nie zachwyciła w finale B. Polacy zajęli odległe siódme miejsce. Nie wywalczyli minimum na mistrzostwa świata w Dosze.

Zdecydowanie więcej pozytywnych emocji dostarczyły biegaczki trenowane przez Aleksandra Matusińskiego. Polki w składzie: Hołub-Kowalik, Wyciszkiewicz, Kiełbasińska i Święty-Ersetic wygrały rywalizację na 4x400 metrów, wyprzedzając Amerykanki i Włoszki. Czas 3:27.49 to dla nich najlepsze osiągnięcie w trwającym sezonie.