Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Tour de Pologne: Bjorg Lambrecht nie żyje

Reklama

pon., 08/05/2019 - 19:36 -- Anonim (niezweryfikowany)

Fatalnie rozpoczął się trzeci etap tegorocznego Tour de Pologne. Po kraksie w okolicach Żor poważnemu wypadkowi uległ kolarz Lotto-Soudal Bjorg Lambrecht. Natychmiast udzielono mu pomocy i przewieziono do szpitala. Niestety nie udało się go uratować, 22-latek zmarł.

Po około 30 km od startu nastąpiło załamanie pogody i zaczął padać rzęsisty deszcz. W takich okolicznościach jadący dość szybko Lambrecht wpadł w przepust na drodze. Kolarz musiał być reanimowany, na miejsce natychmiast wezwano pogotowie, a później także helikopter, który miał zabrać go do szpitala.

Obrażenia okazały się rozległe, od razu pojawiły się obawy o jego życie kolarza. Lekarz wyścigu zjawił się przy nim bardzo szybko. Lambrechtowi udało się przywrócić funkcje życiowe, ale jego stan był na tyle poważny, że nie pozwalał na transport helikopterem. Ostatecznie został przekazany zespołowi reanimacyjnemu w szpitalu w Rybniku. Tam kolarz zmarł.

Informacja potwierdzili lekarz wyścigu i rzecznik szpitala wyścigu, a także Czesław Lang. - Kolarz został przywieziony do naszego szpitala w stanie krytycznym. Został przyjęty na SOR, od razu trafił na stół operacyjny. Niestety, w czasie zabiegu kolarz zmarł – wyjaśnił w rozmowie z chorzow.naszemiasto.pl Michał Sieroń, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku.

"Wydarzyła się największa możliwa tragedia, która może przytrafić się rodzinie, przyjaciołom i kolegom z zespołu... Spoczywaj w pokoju, Bjorg..." - napisała na Twitterze jego grupa, Lotto-Soudal.

Urodzony w Gandawie kolarz został w zeszłym roku mistrzem świata do lat 23.

W związku z tym przykrym wydarzeniem, do którego doszło na trasie trzeciego etapu Tour de Pologne, zadecydowano, że dekoracja zwycięzców zostanie pozbawiona efektownej oprawy.

Autor: 
Jakub Kędzior
Źródło: 

Onet

Polub Plportal.pl:

Reklama