Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Sprinterzy drużynowi w fenomenalny sposób sięgają po szóste złoto dla Holandii

Reklama

czw., 08/05/2021 - 18:29 -- MagdalenaL

"Złoci” Jeffrey Hoogland, Harrie Lavreysen, Roy van den Berg en Matthijs Büchli nie mogą ukryć szczęścia.

Sprinterzy drużynowi zdobyli dla Holandii szóste złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Japonii. Roy van den Berg, Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland i Matthijs Büchli w Izu Velodrome, jakieś sto kilometrów na południowy zachód od Tokio, byli klasą samą w sobie, a ponadto poprawili rekord olimpijski. 

W finale kolarze torowi Oranje rozprawili się z obrońcą tytułu - Wielką Brytanią. Van den Berg, Lavreysen i Hoogland, by ukończyć trzy rundy, łącznie 750 metrów, potrzebowali 41.369s. Brytyjczycy, po bardzo niechlujnym wyścigu, byli o 3 sekundy powolniejsi. Brąz powędrował do Francji.

Także podczas kwalifikacji, kiedy Hoogland został oszczędzony i pojawił się Büchli, Oranje byli już niepokonani. Czasem 42.134s został wtedy po raz pierwszy pobity rekord olimpijski. W pierwszej rundzie, kiedy Hoogland pojawił się pierwszy raz, rekord znów został poprawiony: 41.431s.

Holenderscy sprinterzy w akcji na torze Izu Veledrome.

Wielki faworyt

Z góry zakładano, że sprinterzy Oranje, którzy od 2018 roku zostali trzy razy z rzędu mistrzami świata, byli wielkimi faworytami do złota. Wygrali w poprzednich latach wszystko, co było do wygrania, a ponadto poprawili rekord świata.

Mistrzowie świata Jeffrey Hoogland i Harrie Lavreysen również za swoje indywidualne osiągnięcia liczą się jako pretendenci do złota.

Więcej medali

Gdyby to zależało od trenera drużyny, Hugo Haaka, te igrzyska nie zatrzymałyby się na złocie w sprincie drużynowym. Z Lavreysenem (keirin i sprint), Hooglandem (sprint) i Büchli (keirin) ekipa torowa ma dużą szansę na więcej medali za osiągnięcia indywidualne. Büchli pięć lat temu w Rio zdobył już srebro za keirin.

Autor: 
Redakcja sportowa Telegraaf / tłumaczyła: Maria Stengert
Źródło: 

telegraaf.nl

Polub Plportal.pl:

Reklama